Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Fizjoterapia

Wydział Medyczny

 

Popularność zawodu fizjoterapeuty stale wzrasta. Wpływają na to zmiany zachodzące w społeczeństwie, związane z jego starzeniem się i coraz większą świadomością prowadzenia zdrowego stylu życia.

Ukończenie kierunku Fizjoterapia II stopnia daje duże możliwości zatrudnienia. Wieloletnie badania prowadzone na absolwentach WSIiZ pokazują następującą tendencję: ci z nich, którzy ukończyli studia I i II stopnia znacznie lepiej radzą sobie na rynku pracy niż ich koleżanki i koledzy, którzy mają za sobą tylko studia I stopnia.

 


 

Ustawa o zawodzie fizjoterapeuty

Wprowadzona przez rząd ustawa o zawodzie fizjoterapeuty sprawia, że staje się on samodzielnym zawodem medycznym. Ustawa ta określa m.in. niezbędne kwalifikacje, zasady wykonywania zawodu oraz zasady kształcenia i odpowiedzialności zawodowej. Po studiach II stopnia zdobędziesz takie uprawnienia. W oparciu o zapisy ustawy przygotujemy Cię do pracy i zdobycia odpowiednich uprawnień, kładąc nacisk na najwyższą jakość kształcenia praktycznego.

 


 

Jako absolwent tego kierunku będziesz przygotowany do podjęcia pracy:

  • w placówkach służby zdrowia, takich jak: szpitale o różnym profilu; 

  • w placówkach oświatowych (np. międzyszkolne ośrodki gimnastyki korekcyjnej, ośrodki wychowawczo-rehabilitacyjne);

  • w klubach sportowych;

  • w zakładach pracy chronionej i warsztatach terapii zajęciowej;

  • w organizacjach pozarządowych (fundacje, stowarzyszenia) działających na rzecz osób niepełnosprawnych;

  • w gabinetach odnowy biologicznej, ośrodkach SPA, klubach fitness oraz klinikach zdrowia i urody.

 


 

Perspektywy dla absolwentów kierunku

 

Wraz ze wzrostem liczby osób niepełnosprawnych oraz ze względu na starzenie się społeczeństw rośnie popyt na całym świecie na usługi z zakresu fizjoterapii.

Szacuje się, że w 2050 roku połowa ludności naszego kontynentu osiągnie wiek emerytalny, co spowoduje, że na rynku pracy zabraknie ponad 160 milionów pracowników. Wg danych Eurostatu pracownicy z branży usług medycznych i fizjoterapeutycznych poszukiwani będą szczególnie w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Norwegii, Austrii oraz Szwajcarii.

Średnie miesięczne wynagrodzenie fizjoterapeuty w krajach Unii Europejskiej to ponad 11.000 zł. Już teraz brakuje ich w wielu zagranicznych szpitalach, domach opieki społecznej czy wreszcie przy indywidualnych klientach, z reguły osobach starszych. 

 

Ewa Podgórska, Kierownik Biura Karier WSIiZ

© 2011 - 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.