Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Ekonomia

Wydział Administracji i Nauk Społecznych
REKRUTACJA ON-LINE

Znajomość procesów ekonomicznych funkcjonujących we współczesnym świecie zapewni Ci umiejętności sprawnego poruszania się po rynku pracy.

Wykształcenie w tej sferze jest nieodzowne, by radzić sobie  w dziedzinie ekonomii, ułatwia też komunikowanie między ludźmi. A w biznesie, do którego przygotujemy Cię na tym kierunku, ta właśnie komunikacja jest najważniejsza.

Wieloletnie badania prowadzone na absolwentach WSIiZ pokazują następującą tendencję: ci z nich, którzy ukończyli studia I i II stopnia znacznie lepiej radzą sobie na rynku pracy niż ich koleżanki i koledzy, którzy mają za sobą tylko studia I stopnia.

 


 

Zdaniem ekspertów możesz zostać:

 • specjalistą ds. rachunkowości, handlu zagranicznego,

 • specjalistą ds. wykorzystania funduszy UE,

 • menadżerem,

 • specjalistą do spraw rachunkowości w firmie,

 • specjalistą do spraw organizacji produkcji,

 • ekspertem ds. finansowych, podatkowych i budżetowych,

 • specjalistą ds. zarządzania projektem,

 • doradcą finansowym,

 • profesjonalnym sprzedawcą,

 • menedżerem projektu w organizacji non profit,

 • niezależnym przedsiębiorcą,

 • specjalistą do spraw organizacji turystyki,

 • specjalistą ds. obsługi przedsiębiorstwa działającego w Unii Europejskiej i na Ukrainie,

 • specjalistą ds. marketingu internetowego.

  


Zgodnie z najnowszymi danymi ABSL (Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych) sektor nowoczesnych usług dla biznesu zatrudnia w Polsce ponad 150 tys. specjalistów. Do 2020 roku prognozowana liczba miejsc pracy wzrośnie o kolejne 100 tys.

Poszukiwani są głównie absolwenci ze znajomością języków obcych (z językiem angielskim, niemieckim, francuskim oraz językami skandynawskimi, przynajmniej na poziomie B2) oraz specjaliści, którzy będą prowadzić zaawansowane międzynarodowe procesy z zakresu finansów, księgowości, obsługi klienta, IT czy HR.

Miasto Rzeszów w 2015 roku otrzymało nagrodę główną w kategorii Wschodząca Gwiazda Outsourcingu w Polsce 2015". Konsekwentnie wdraża strategię promocji gospodarczej, dedykowaną firmom z sektora BPO (business proces outsourcing - centra usług biznesowych) oraz SSC (shared services centers - centra usług wspólnych), czego efektem jest np. utworzenie Centrum Usług Wspólnych dla Europy Środkowej przez firmę Deloitte.

Sektor nowoczesnych usług dla biznesu intensywnie rozwija się w Polsce, co w najbliższych latach będzie mieć również duży wpływ na rozwój naszego regionu.


  

Perspektywy dla absolwentów kierunku

Wykształcenie ekonomiczne w połączeniu z perfekcyjną znajomością języka angielskiego to dziś przepustka do kariery m.in. w rozwijających się w Polsce centrach usług wspólnych.
 
Według badań rynku pracy, outsourcing procesów biznesowych zyskuje na popularności. Polska jest jedną z lokalizacji najczęściej wybieranych przez międzynarodowe koncerny, które chętnie otwierają tutaj swoje centra usług mając stworzone dogodne warunki do inwestowania.
 
Wybór studiów ekonomicznych to również możliwość poznania zasad prowadzenia własnego przedsiębiorstwa. W czasach kiedy firmy zaczynają ograniczać etaty, doskonałą alternatywą niosącą ogromne korzyści finansowe i niezależność jest posiadanie własnej firmy. Za kilkanaście lat będzie to powszechne zjawisko.
 
Maryla Rarus, Ekspert Biura Karier WSIiZ
 
© 2011 - 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.