Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Ekonomia

Wydział Ekonomiczny
REKRUTACJA ON-LINE

Wiedza ekonomiczna jest nieodzownym elementem funkcjonowania współczesnego człowieka i dotyczy wielu dziedzin jego aktywności. Wraz z rozwojem gospodarczym krajów wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów związanych z różnymi obszarami ekonomii.

Ekonomia WSiIZ w Rzeszowie
 
Wybór tego kierunku pomoże Ci zrozumieć procesy zachodzące w gospodarce i życiu społecznym. Opanujesz również nowoczesne narzędzia komunikacji i będziesz mógł zdobyć certyfikaty potwierdzające umiejętności w tym zakresie.

Studia na tym kierunku pozwolą Ci na podejmowanie racjonalnych decyzji związanych z zarządzaniem  ludźmi, pieniędzmi czy dobrami materialnymi. Kierunek stwarza możliwość poznania wybranych obszarów działalności gospodarczej  oraz metod, technik i narzędzi prowadzenia analiz ekonomicznych.
Polska jest jedną z lokalizacji najczęściej wybieranych przez międzynarodowe koncerny, które chętnie otwierają tutaj swoje centra usług mając stworzone dogodne warunki do inwestowania. 

Maryla Rarus
Ekspert Biura Karier WSIiZ
 

Uczelnia dysponuje najwyższej klasy laboratorium finansowym (jedynym takim w Europie Środkowo-Wschodniej), gdzie jako student kierunku będziesz miał możliwość nauczyć się profesjonalnego inwestowania w instrumenty finansowe, gry na giełdzie, a także zarządzania portfelem inwestycyjnym.

 

Studia II stopnia trwają 4 semestry i kończą się uzyskaniem tytułu magistra.

 


Wspieramy naszych studentów w poszukiwaniu pracy.
Skorzystaj z programu MASTER. 

SPRAWDŹ>>>>

 

 

W programie studiów m.in.:

  • zachowania ludzkie w organizacji,

  • rynek kapitałowy i finansowy,

  • ekonomia menedżerska,

  • zarządzanie finansami,

  • zarządzanie jakością,

  •  inwestycje giełdowe.

 


 

Ekonomia okiem STUDENTA

Wybrałem studia w WSIiZ ze względu na możliwości jakie dawało Laboratorium Finansowe. Takiego wyposażenia nie miała żadna uczelnia w Polsce.

Wyobrażałem sobie, że właśnie tam nauczę się inwestowania na rynkach finansowych oraz rozpocznę swoją przygodę z giełdą. Tak, też  się stało.

Poznałem ekspertów z Instytutu Badań i Analiz Finansowych, którzy od początku studiów wdrażali mnie w życie Laboratorium. Najmilej wspominam słynną konferencję internetową z Giełdą Papierów Wartościowych. To w głównej mierze zaważyło na tym, że obecnie mogę współpracować z GPW i rozwijać swoje zamiłowanie do rynków finansowych. Nie bez znaczenia jest również znakomita kadra  z którą odbywam zajęcia. Są wśród niej profesorowie  znani  z mediów: Jan Winiecki, Krzysztof Opolski czy Bartłomiej Kamiński.

Łukasz Kruk, student 2 roku studiów uzupełniających

Ekonomia okiem ABSOLWENTA

Studia magisterskie na Wydziale Ekonomicznym WSIZ pozwoliły mi przede wszystkim poszerzyć horyzonty myślowe i udoskonalić warsztat badawczy i analityczny.

Duża liczba zajęć ilościowych oraz przedmioty specjalnościowe związane z rachunkowością pozwalają absolwentom na dobre odnalezienie się na rynku pracy. Zarówno ja jak i moi koledzy nie mieli problemów ze znalezieniem pracy, a w perspektywie roku, dwóch przeważnie awansowali.

Ponadto studia magisterskie są okazją do poszerzenia swoich zainteresowań, w czym pomagają koła naukowe i uczelniane projekty, do których często angażuje się zdolnych studentów.

Jakub Sieradzki, Asystent Katedra Prawa Administracyjnego & Instytut Badań i Analiz Finansowych WSIiZ

Ekonomia okiem WYKŁADOWCY

Mówi się, ze studia uniwersyteckie powinny przede wszystkim uczyć tego jak się uczyć. Brzmi to może trywialnie, ale jest to jeden z warunków przetrwania i rozwoju profesjonalnego w świecie charakteryzującym się ciągłą zmianą oraz ciągłymi wymaganiami opanowania nowej wiedzy.

Studia ekonomiczne są specjalne: uczą one nie tylko jak się uczyć ale również dostarczają narzędzi do analizy problemów zarówno życiowych jak i czysto ekonomicznych.

Dla ilustracji zauważ ile różnych sytuacji można analizować w kategoriach popytu na coś pożądanego bądź tez nie oraz podaży tego zjawiska. Narzędzia analizy pomagają w systematyzacji oraz selekcji tego co ważne.

Prof. Bartłomiej Kamiński

© 2011 - 2016 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.