Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Wydział Administracji i Nauk Społecznych
REKRUTACJA ON-LINE

To kierunek wymarzony dla tych z Was, którzy interesują się mediami, komunikacją społeczną, multimediami, reklamą i public relations, grafiką komputerową, a także problematyką prasy samorządowej i lokalnej.

 

PARTNERZY KIERUNKU
 
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna WSIiZ w Rzeszowie
 
 
Jako student dziennikarstwa będziesz mógł odbyć praktyki zawodowe w mediach regionalnych, ogólnopolskich, a nawet zagranicznych. Program studiów nastawiony jest na doskonalenie umiejętności praktycznych, dlatego oprócz wykładów i ćwiczeń wiele miejsca zajmują warsztaty prowadzone przez ludzi zajmujących się zawodowo danym obszarem. Dzięki temu przyswoisz sobie wiedzę z różnych dziedzin.

Opanujesz również nowoczesne narzędzia komunikacji, będziesz miał możliwość uzyskać certyfikat umiejętności komputerowych oraz certyfikat językowy potwierdzający znajomość języka obcego.

Infrastruktura informatyczna WSIiZ zapewni Ci doskonałe przygotowanie do pracy z wykorzystaniem grafiki i multimediów, a także pracy w mediach internetowych. 
Obecnie pracodawcy poszukują osób w kluczowych dla branży internetowej obszarach takich jak: projektowanie i wdrażanie kampanii, prowadzenie badań marketingowych, pozycjonowanie stron i serwisów internetowych, e-PR, współpraca z internautami. 

Ewa Podgórska
Kierownik Biura Karier WSIiZ

 

Zajęcia prowadzone są między innymi przez autorytety z dziedziny mediów, wiedzę praktyczną przekazują również dziennikarze oraz redaktorzy mediów ogólnopolskich i regionalnych. W ramach programu nauczania na tym kierunku wykładowcy WSIiZ przygotują Cię do pracy nie tylko w redakcjach mediów tradycyjnych – drukowanych, ale także w mediach elektronicznych. Warto dodać, że treści programowe warsztatów zostały tak opracowane, aby się nawzajem uzupełniać.
 

Skorzystaj z kalkulatora stypendialnego i sprawdź wysokość zniżki
w czesnym. OBLICZ >>>

 


To, co powoduje, że studia na dziennikarstwie zyskują dodatkową wartość, to ogromny nacisk na aspekty praktyczne kształcenia.
 
Duża część zajęć prowadzona jest przez praktyków (pracowników radia, telewizji i gazet). Teoria oczywiście jest ważna, ale wskazówki wynikające z wieloletniego doświadczenia praktycznego wykładowców – bezcenne. 

dr Maciej Ulita, Prodziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych

 

 

Wspieramy naszych studentów w poszukiwaniu pracy.
Skorzystaj z programu MASTER. 

SPRAWDŹ>>>>

 

W programie studiów m.in.:

  • społeczne i kulturowe oddziaływanie mediów

  • analiza dyskursu medialnego

  • główne nurty kultury światowej i polskiej XX i XXI w.

  • psychologia społeczna

  • media i polityka

 

 Na kierunku realizowany jest bogaty system nauczania języków obcych. Sprawdź szczegóły >>>

 


 

Jako student możesz korzystać m.in. z Laboratorium Grafiki Komputerowej i Sztuki Cyfrowej, Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości i Przetwarzania Obrazu, Laboratorium Fotograficznego, Laboratorium Przetwarzania Dźwięku i Akustyki.

Będziesz miał możliwość zapoznania się z działaniem wirtualnej jaskini, motion capture czy maszyny do przeprowadzania badań z zakresy eye-trackingu.

 


 

Możesz również nabrać doświadczenia udzielając się w mediach studenckich.


 


 

 


 

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna okiem STUDENTA

Każdy kto wiąże swoją przyszłość z dziennikarstwem, prócz wyboru takiego kierunku studiów, musi pamiętać o konieczności zdobywania doświadczenia i umiejętności przez cały czas trwania studiów.

Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i pomocy wyjątkowej kadry, na ostatnim roku studiów I stopnia związałem się z Agencją Fotografów FORUM, dzięki której zostałem później członkiem Stowarzyszeniem Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej.

Obecnie kończąc studia II stopnia mogę śmiało powiedzieć, że dzięki realizowaniu pasji i wyborze właśnie tej uczelni, zbudowałem CV pozwalające na swobodny wybór pracodawcy.

Jakub Ochnio

 


 

Od najmłodszych lat swoją przyszłość łączyłam z rysunkiem i projektowaniem. Studiując grafikę komputerową w mediach (specjalność na kierunku Dziennikarstwo) zdobywam wykształcenie i rozwijam się nie rezygnując ze swoich pasji. Robię to co lubię, co bardzo ułatwia mi zdobywanie wysokich ocen, a co za tym idzie otrzymywanie stypendium Rektora, które pokrywa moje czesne.

Ponadto pośród mnóstwa organizacji i kół naukowych działających na uczelni i ja znalazłam coś dla siebie – praca w PRESSJI motywuje mnie do regularnego tworzenia nowych ilustracji.

Natalia Klocek

 


 

Wybrałam WSIiZ, dlatego że uczelnia była w stanie zaoferować rzadko spotykaną specjalność "marketing interaktywny”. To jest specjalność odpowiadająca dzisiejszemu rynkowi pracy, student który ją ukończył ma wspaniałe szanse na znalezienie pracy, ponieważ w tej branży głównie pracują młodzi ludzie, którzy aktywnie korzystają z portali społecznych jako z narzędzi komunikacyjnych oraz promocyjnych.

Podczas pierwszego roku studiów mieliśmy przedmioty, które dają niezbędną widzę o tym jak i co pisać w Internecie, jak skutecznie prowadzić kampanie reklamowe w sieci, jak mierzyć skuteczność swoich działań.

Inessa Tkachenko

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna okiem ABSOLWENTA

Pracę w Exacto rozpocząłem niedługo przed podjęciem decyzji o wyborze studiów drugiego stopnia. Rozważając dostępne opcje, kierowałem się przede wszystkim formą studiów, zdobytymi doświadczeniami podczas studiów pierwszego stopnia oraz oferowaną specjalizacją - marketingiem interaktywnym.

Ze względu na specyfikę mojej pracy, a w tym wszechobecny kontakt z mediami oraz wykorzystywaniem Internetu w codziennych obowiązkach, nastawiony byłem na pogłębianie wiedzy i poznawaniu sposobów i narzędzi jej wykorzystania w praktyce.

Podczas studiów, w ramach zajęć, natrafiłem na profesjonalną kadrę dydaktyczną reprezentującą zarówno podejście teoretyczne jak i praktyczne. Pozwoliło mi to ugruntować oraz poszerzyć moją dotychczasową wiedzę, spojrzeć na pracę pod kątem doświadczeń przekazywanych przez dydaktyków-praktyków, jak również zbudować relacje z osobami, które mają podobne zainteresowania oraz obowiązki zawodowe jak ja.

Studia drugiego stopnia to jednak nie tylko kwestie związane z praktyką, ale właśnie poszerzenie bazy teoretycznej - a ta, dzięki wykładom oraz ćwiczeniom zaplanowanym w cyklu studiów pozwoliły mi przede wszystkim być lepiej przygotowanym do wykonywania swojej pracy. Gdybym miał polecać osobom podejmującym decyzję odnośnie swojej przyszłości i wyboru kierunków drugiego stopnia jakie studia wybrać, to jeżeli tylko są żywo zainteresowani zdobyciem cennej wiedzy oraz spojrzeniem praktycznym na kwestię marketingu, public relations, reklamy czy zastosowania Internetu w pracy, to studia drugiego stopnia na specjalności marketing interaktywny powinny ich w pełni zadowolić.

Hubert Ochmański, Kierownik Działu Badań i Nowych Technologii w agencji PR Exacto Sp. z o.o., absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

 


 

Studia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna polecam wszystkim, którzy wiążą swoją przyszłość z tą profesją. Za najważniejszy atut studiów w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania uważam zajęcia praktyczne.

Studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania poszerzyły moją wiedzę i umiejętności. Szeroki wachlarz zajęć dodatkowych sprawił, że czas studiów pozwolił mi również na realizację marzeń. U

czelnia pozwoliła również sprawdzić się praktycznie. Działa tu radio RADIOETER, gazeta - THINK - prowadzone przez redakcję studencką. Z kolei zajęcia prowadzone są przez fachowców najwyższego szczebla. Dzięki otwartym na studentów profesorom dowiesz się wszystkiego, co nurtuje Cię w tej profesji. Studia nie tylko poszerzą Twoją wiedzę. Dadzą Ci również możliwość sprawdzenia się w zawodzie.

Dorota Kochman, pracuje w "Portal Śląska Cieszyńskiego", publikowała w gazetacodzienna.pl

 


 

"Każdy może zostać dziennikarzem bez dziennikarstwa" - ileż razy próbowano mnie o tym przekonać, naprawdę nie potrafię zliczyć, ale w końcu w to uwierzyłem. Dziennikarstwo to jednak nie tylko, z założenia, pisanie tekstów o czym doskonale się przekonałem. To budowanie relacji z ludźmi, kreowanie własnego "ja", a w dodatku wspaniała frajda. Studiując ten kierunek nie trzeba uczyć się wzorów, ani wykuwać formułek na pamięć. Tutaj wiele, a właściwie wszystko zależy od ciebie!

Dodatkowo, uczęszczając na zajęcia przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania macie szansę na kontakt z kadrą, która na codzień pracuje w mediach, a co za tym idzie stwarza możliwość łatwiejszego przebicia się do pracy na stanowisku dziennikarza, czy redaktora serwisu internetowego.

Wbrew powszechnej opinii akademickie media, w przypadku naszej uczelni: magazyn studencki "Pressja" i radioeter.fm, są doskonałymi podstawami do doskonalenia warsztatu i budowania własnego portfolio. Uczęszczając na zajęcia, wspomagane dodatkowo pracą w akademickich mediach wyrobiłem w sobie nawyki, które jak się później okazało były kluczowe w podjęciu pracy zawodowej.

Szereg poznanych osób i bagaż nabytych doswiadczeń pozwolił mi na znalezienie się w miejscu, w którym jestem teraz, a to dopiero początek mojej drogi. Po latach darmowych praktyk i wielu godzinach spędzonych nad tekstami, ciężka praca została nagrodzona. W 2012 roku dostałem się na staż do działu sportowego Grupy Onet, gdzie obecnie pracuję. Marzenia naprawdę się spełniają wystarczy tego chcieć i dążyć do ich realizacji. Budząc się codziennie rano powtarzam sobie swoje moje życiowe motto: "przez upór i ciężką pracę dążyć do doskonałości" - WY też możecie, to naprawdę działa - Mateusz Adamiak, redaktor serwisu Eurosport.Onet.pl.

Mateusz Adamiak, pracuje w Eurosport.onet.pl

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna okiem WYKŁADOWCY

Studia dziennikarskie w WSIiZ dają możliwość zdobycia praktycznej wiedzy i umiejętności niezbędnych w zawodzie. Oprócz zajęć, studenci mają do dyspozycji media studenckie, praktyki i staże w mediach lokalnych, a to pozwala zdobyć doświadczenie, nie do przecenienia w poszukiwaniu pracy.

Dzięki intensywnej praktyce dziennikarskiej wielu naszych studentów jeszcze w trakcie studiów znajduje pracę w mediach lub sami je tworzą. I nie są jedynie lub aż dziennikarzami – po specjalnościach związanych z PR, reklamą, marketingiem czy grafiką, mają dużo wyższe kompetencje i potrafią odnaleźć się w wielu, różnych zawodach.

dr Anna Martens, Adiunkt w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

 


 
Odwiedź serwis Katedry Dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Rozpocznij swoja przygodę z dziennikarstwem już dziś!

www.dziennikarstwo.wsiz.pl >>> 

© 2011 - 2016 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.