Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Wydział Administracji i Nauk Społecznych
REKRUTACJA ON-LINE

To kierunek wymarzony dla tych z Was, którzy interesują się mediami, komunikacją społeczną, multimediami, reklamą i public relations, grafiką komputerową, a także problematyką prasy samorządowej i lokalnej.

 

PARTNER KIERUNKU
 
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna WSIiZ w Rzeszowie
 
 
Jako student dziennikarstwa będziesz mógł odbyć praktyki zawodowe w mediach regionalnych, ogólnopolskich, a nawet zagranicznych. Program studiów nastawiony jest na doskonalenie umiejętności praktycznych, dlatego oprócz wykładów i ćwiczeń wiele miejsca zajmują warsztaty prowadzone przez ludzi zajmujących się zawodowo danym obszarem. Dzięki temu przyswoisz sobie wiedzę z różnych dziedzin.

Opanujesz również nowoczesne narzędzia komunikacji, będziesz miał możliwość uzyskać certyfikat umiejętności komputerowych oraz certyfikat językowy potwierdzający znajomość języka obcego.

Infrastruktura informatyczna WSIiZ zapewni Ci doskonałe przygotowanie do pracy z wykorzystaniem grafiki i multimediów, a także pracy w mediach internetowych. 
Obecnie pracodawcy poszukują osób w kluczowych dla branży internetowej obszarach takich jak: projektowanie i wdrażanie kampanii, prowadzenie badań marketingowych, pozycjonowanie stron i serwisów internetowych, e-PR, współpraca z internautami. 

Ewa Podgórska
Kierownik Biura Karier WSIiZ

 

Zajęcia prowadzone są między innymi przez autorytety z dziedziny mediów, wiedzę praktyczną przekazują również dziennikarze oraz redaktorzy mediów ogólnopolskich i regionalnych. W ramach programu nauczania na tym kierunku wykładowcy WSIiZ przygotują Cię do pracy nie tylko w redakcjach mediów tradycyjnych – drukowanych, ale także w mediach elektronicznych. Warto dodać, że treści programowe warsztatów zostały tak opracowane, aby się nawzajem uzupełniać.
 

To, co powoduje, że studia na dziennikarstwie zyskują dodatkową wartość, to ogromny nacisk na aspekty praktyczne kształcenia.
 
Duża część zajęć prowadzona jest przez praktyków (pracowników radia, telewizji i gazet). Teoria oczywiście jest ważna, ale wskazówki wynikające z wieloletniego doświadczenia praktycznego wykładowców – bezcenne. 

dr Maciej Ulita, Prodziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych

 

 

Wspieramy naszych studentów w poszukiwaniu pracy.
Skorzystaj z programu MASTER. 

SPRAWDŹ>>>>

 

W programie studiów m.in.:

  • społeczne i kulturowe oddziaływanie mediów

  • analiza dyskursu medialnego

  • główne nurty kultury światowej i polskiej XX i XXI w.

  • psychologia społeczna

  • media i polityka

 

 Na kierunku realizowany jest bogaty system nauczania języków obcych. Sprawdź szczegóły >>>

 


 

Jako student możesz korzystać m.in. z Laboratorium Grafiki Komputerowej i Sztuki Cyfrowej, Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości i Przetwarzania Obrazu, Laboratorium Fotograficznego, Laboratorium Przetwarzania Dźwięku i Akustyki.

Będziesz miał możliwość zapoznania się z działaniem wirtualnej jaskini, motion capture czy maszyny do przeprowadzania badań z zakresy eye-trackingu.

 


 

Możesz również nabrać doświadczenia udzielając się w mediach studenckich.


 


 

 


 

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna okiem STUDENTA

Każdy kto wiąże swoją przyszłość z dziennikarstwem, prócz wyboru takiego kierunku studiów, musi pamiętać o konieczności zdobywania doświadczenia i umiejętności przez cały czas trwania studiów.

Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i pomocy wyjątkowej kadry, na ostatnim roku studiów I stopnia związałem się z Agencją Fotografów FORUM, dzięki której zostałem później członkiem Stowarzyszeniem Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej.

Obecnie kończąc studia II stopnia mogę śmiało powiedzieć, że dzięki realizowaniu pasji i wyborze właśnie tej uczelni, zbudowałem CV pozwalające na swobodny wybór pracodawcy.

Jakub Ochnio

 


 

Od najmłodszych lat swoją przyszłość łączyłam z rysunkiem i projektowaniem. Studiując grafikę komputerową w mediach (specjalność na kierunku Dziennikarstwo) zdobywam wykształcenie i rozwijam się nie rezygnując ze swoich pasji. Robię to co lubię, co bardzo ułatwia mi zdobywanie wysokich ocen, a co za tym idzie otrzymywanie stypendium Rektora, które pokrywa moje czesne.

Ponadto pośród mnóstwa organizacji i kół naukowych działających na uczelni i ja znalazłam coś dla siebie – praca w PRESSJI motywuje mnie do regularnego tworzenia nowych ilustracji.

Natalia Klocek

 


 

Wybrałam WSIiZ, dlatego że uczelnia była w stanie zaoferować rzadko spotykaną specjalność "marketing interaktywny”. To jest specjalność odpowiadająca dzisiejszemu rynkowi pracy, student który ją ukończył ma wspaniałe szanse na znalezienie pracy, ponieważ w tej branży głównie pracują młodzi ludzie, którzy aktywnie korzystają z portali społecznych jako z narzędzi komunikacyjnych oraz promocyjnych.

Podczas pierwszego roku studiów mieliśmy przedmioty, które dają niezbędną widzę o tym jak i co pisać w Internecie, jak skutecznie prowadzić kampanie reklamowe w sieci, jak mierzyć skuteczność swoich działań.

Inessa Tkachenko

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna okiem ABSOLWENTA

Pracę w Exacto rozpocząłem niedługo przed podjęciem decyzji o wyborze studiów drugiego stopnia. Rozważając dostępne opcje, kierowałem się przede wszystkim formą studiów, zdobytymi doświadczeniami podczas studiów pierwszego stopnia oraz oferowaną specjalizacją - marketingiem interaktywnym.

Ze względu na specyfikę mojej pracy, a w tym wszechobecny kontakt z mediami oraz wykorzystywaniem Internetu w codziennych obowiązkach, nastawiony byłem na pogłębianie wiedzy i poznawaniu sposobów i narzędzi jej wykorzystania w praktyce.

Podczas studiów, w ramach zajęć, natrafiłem na profesjonalną kadrę dydaktyczną reprezentującą zarówno podejście teoretyczne jak i praktyczne. Pozwoliło mi to ugruntować oraz poszerzyć moją dotychczasową wiedzę, spojrzeć na pracę pod kątem doświadczeń przekazywanych przez dydaktyków-praktyków, jak również zbudować relacje z osobami, które mają podobne zainteresowania oraz obowiązki zawodowe jak ja.

Studia drugiego stopnia to jednak nie tylko kwestie związane z praktyką, ale właśnie poszerzenie bazy teoretycznej - a ta, dzięki wykładom oraz ćwiczeniom zaplanowanym w cyklu studiów pozwoliły mi przede wszystkim być lepiej przygotowanym do wykonywania swojej pracy. Gdybym miał polecać osobom podejmującym decyzję odnośnie swojej przyszłości i wyboru kierunków drugiego stopnia jakie studia wybrać, to jeżeli tylko są żywo zainteresowani zdobyciem cennej wiedzy oraz spojrzeniem praktycznym na kwestię marketingu, public relations, reklamy czy zastosowania Internetu w pracy, to studia drugiego stopnia na specjalności marketing interaktywny powinny ich w pełni zadowolić.

Hubert Ochmański, Kierownik Działu Badań i Nowych Technologii w agencji PR Exacto Sp. z o.o., absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

 


 

Studia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna polecam wszystkim, którzy wiążą swoją przyszłość z tą profesją. Za najważniejszy atut studiów w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania uważam zajęcia praktyczne.

Studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania poszerzyły moją wiedzę i umiejętności. Szeroki wachlarz zajęć dodatkowych sprawił, że czas studiów pozwolił mi również na realizację marzeń. U

czelnia pozwoliła również sprawdzić się praktycznie. Działa tu radio RADIOETER, gazeta - THINK - prowadzone przez redakcję studencką. Z kolei zajęcia prowadzone są przez fachowców najwyższego szczebla. Dzięki otwartym na studentów profesorom dowiesz się wszystkiego, co nurtuje Cię w tej profesji. Studia nie tylko poszerzą Twoją wiedzę. Dadzą Ci również możliwość sprawdzenia się w zawodzie.

Dorota Kochman, pracuje w "Portal Śląska Cieszyńskiego", publikowała w gazetacodzienna.pl

 


 

"Każdy może zostać dziennikarzem bez dziennikarstwa" - ileż razy próbowano mnie o tym przekonać, naprawdę nie potrafię zliczyć, ale w końcu w to uwierzyłem. Dziennikarstwo to jednak nie tylko, z założenia, pisanie tekstów o czym doskonale się przekonałem. To budowanie relacji z ludźmi, kreowanie własnego "ja", a w dodatku wspaniała frajda. Studiując ten kierunek nie trzeba uczyć się wzorów, ani wykuwać formułek na pamięć. Tutaj wiele, a właściwie wszystko zależy od ciebie!

Dodatkowo, uczęszczając na zajęcia przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania macie szansę na kontakt z kadrą, która na codzień pracuje w mediach, a co za tym idzie stwarza możliwość łatwiejszego przebicia się do pracy na stanowisku dziennikarza, czy redaktora serwisu internetowego.

Wbrew powszechnej opinii akademickie media, w przypadku naszej uczelni: magazyn studencki "Pressja" i radioeter.fm, są doskonałymi podstawami do doskonalenia warsztatu i budowania własnego portfolio. Uczęszczając na zajęcia, wspomagane dodatkowo pracą w akademickich mediach wyrobiłem w sobie nawyki, które jak się później okazało były kluczowe w podjęciu pracy zawodowej.

Szereg poznanych osób i bagaż nabytych doswiadczeń pozwolił mi na znalezienie się w miejscu, w którym jestem teraz, a to dopiero początek mojej drogi. Po latach darmowych praktyk i wielu godzinach spędzonych nad tekstami, ciężka praca została nagrodzona. W 2012 roku dostałem się na staż do działu sportowego Grupy Onet, gdzie obecnie pracuję. Marzenia naprawdę się spełniają wystarczy tego chcieć i dążyć do ich realizacji. Budząc się codziennie rano powtarzam sobie swoje moje życiowe motto: "przez upór i ciężką pracę dążyć do doskonałości" - WY też możecie, to naprawdę działa - Mateusz Adamiak, redaktor serwisu Eurosport.Onet.pl.

Mateusz Adamiak, pracuje w Eurosport.onet.pl

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna okiem WYKŁADOWCY

Studia dziennikarskie w WSIiZ dają możliwość zdobycia praktycznej wiedzy i umiejętności niezbędnych w zawodzie. Oprócz zajęć, studenci mają do dyspozycji media studenckie, praktyki i staże w mediach lokalnych, a to pozwala zdobyć doświadczenie, nie do przecenienia w poszukiwaniu pracy.

Dzięki intensywnej praktyce dziennikarskiej wielu naszych studentów jeszcze w trakcie studiów znajduje pracę w mediach lub sami je tworzą. I nie są jedynie lub aż dziennikarzami – po specjalnościach związanych z PR, reklamą, marketingiem czy grafiką, mają dużo wyższe kompetencje i potrafią odnaleźć się w wielu, różnych zawodach.

dr Anna Martens, Adiunkt w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

 


 
Odwiedź serwis Katedry Dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Rozpocznij swoja przygodę z dziennikarstwem już dziś!

www.dziennikarstwo.wsiz.pl >>> 

© 2011 - 2016 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.