Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Wydział Administracji i Nauk Społecznych
REKRUTACJA ON-LINE

To kierunek wymarzony dla tych z Was, którzy interesują się mediami, komunikacją społeczną, multimediami, reklamą i public relations, grafiką komputerową.

 

PARTNER KIERUNKU
 
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna WSIiZ w Rzeszowie
 
Studia II stopnia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna mają profil ogólnoakademicki, co oznacza, że skoncentrowane są na rozwijaniu umiejętności analitycznych, pracy w zespole i samodzielnego przetwarzania informacji. W głównym bloku przedmiotów będziesz miał okazję pogłębić wiedzę z takich zagadnień jak np.: analiza dyskursu medialnego, psychologia społeczna czy komunikowanie międzynarodowe. W ramach zajęć praktycznych na oferowanych specjalnościach, będziesz miał również możliwość opanowania nowoczesnych narzędzi komunikacji, w tym komunikacji marketingowej w internecie.
 

 Infrastruktura informatyczna WSIiZ zapewni Ci doskonałe przygotowanie do pracy z wykorzystaniem grafiki i multimediów, a także pracy w mediach internetowych. 

 

Zajęcia prowadzone są między innymi przez autorytety z dziedziny mediów, wiedzę praktyczną przekazują również dziennikarze. W ramach programu nauczania na tym kierunku wykładowcy WSIiZ przygotują Cię do pracy nie tylko w redakcjach mediów tradycyjnych – drukowanych, ale także w mediach elektronicznych. Będziesz również umiał przeprowadzić podstawowe badania mediów i analizy przekazów medialnych.

 

To, co powoduje, że studia na dziennikarstwie zyskują dodatkową wartość, to ogromny nacisk na pogłębianie dotychczasowych umiejętności i zwiększanie samodzielności studentów.

Studia II stopnia to już nie tylko wiedza praktyczna, ale również inne umiejętności, np. analityczne, które pomogą studentom w zmierzeniu się z konkurencją na rynku pracy. Kontynuując praktyczne zajęcia na specjalnościach, równolegle staramy się rozwijać u naszych studentów wiedzę ogólną, krytyczne myślenie i samodzielną analizę.
dr Anna Martens, Prodziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych
ds. kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

 

 

 

Wspieramy naszych studentów w poszukiwaniu pracy.
Skorzystaj z programu MASTER. 

SPRAWDŹ>>>>

 

W programie studiów m.in.:

  • społeczne i kulturowe oddziaływanie mediów

  • metody badań medioznawczych

  • główne nurty kultury światowej i polskiej XX i XXI w.

  • teoria komunikowania masowego

  • media i polityka

 

 

 

 Na kierunku realizowany jest bogaty system nauczania języków obcych. Sprawdź szczegóły >>>

 


 Możesz również nabrać doświadczenia udzielając się w mediach studenckich.

Intro media

 

 Certyfikaty, jakie możesz zdobyć podczas studiów:

 


 

Odwiedź serwis Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Rozpocznij swoja przygodę z dziennikarstwem już dziś!

www.dziennikarstwo.wsiz.pl 

 
 
© 2011 - 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.