Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Zarządzanie

Wydział Administracji i Nauk Społecznych
REKRUTACJA ON-LINE

Jako absolwent kierunku Zarządzanie, wyposażony w realną wiedzę i umiejętności praktyczne, będziesz mógł kierować, zespołami, projektami, czy wdrażać innowacyjne rozwiązania w już istniejących firmach.

Co ważniejsze – będziesz potrafił zarządzać sobą – swoim czasem i kapitałem – po to, by już na studiach zacząć budować swój przyszły sukces. W opinii ekspertów (ekonomiści współpracujący z WSIiZ są najczęściej cytowanymi ekspertami), specjaliści w obszarze zarządzania są niezbędni współczesnej gospodarce. 

 

 

Zdaniem ekspertów możesz zostać:

  • niezależnym przedsiębiorcą,

  • specjalistą ds. marketingu i sprzedaży,

  • specjalistą ds. zarzadzania jakością,

  • specjalistą ds. zarządzania finansami w przedsiębiorstwie,

  • specjalistą ds. zarządzania projektami,

  • specjalistą ds. zarządzania  bezpieczeństwem (w różnego typu organizacjach),

  • menedżerem marki,

  • specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi. 

 
 
 

 

Zgodnie z najnowszymi danymi ABSL (Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych) sektor nowoczesnych usług dla biznesu zatrudnia w Polsce ponad 150 tys. specjalistów. Do 2020 roku prognozowana liczba miejsc pracy wzrośnie o kolejne 100 tys.

Poszukiwani są głównie absolwenci ze znajomością języków obcych (z językiem angielskim, niemieckim, francuskim oraz językami skandynawskimi, przynajmniej na poziomie B2) oraz specjaliści, którzy będą prowadzić zaawansowane międzynarodowe procesy z zakresu finansów, księgowości, obsługi klienta, IT czy HR.

Miasto Rzeszów w 2015 roku otrzymało nagrodę główną w kategorii Wschodząca Gwiazda Outsourcingu w Polsce 2015". Konsekwentnie wdraża strategię promocji gospodarczej, dedykowaną firmom z sektora BPO (business proces outsourcing - centra usług biznesowych) oraz SSC (shared services centers - centra usług wspólnych), czego efektem jest np. utworzenie Centrum Usług Wspólnych dla Europy Środkowej przez firmę Deloitte.

Sektor nowoczesnych usług dla biznesu intensywnie rozwija się w Polsce, co w najbliższych latach będzie mieć również duży wpływ na rozwój naszego regionu. 


 

Perspektywa dla absolwentów kierunku

 

Absolwenci Zarządzania są cenionymi pracownikami zarówno w obszarze technicznym, jak i nakierowanym na organizację pracy i kierowanie przedsięwzięciami w sektorze przedsiębiorstw i administracji publicznej. W ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy wzrośnie zapotrzebowanie na specjalistów w obszarze zarządzania projektami informatycznymi, w grupie tzw. zawodów internetowych oraz e-marketingu. Rozkwit prognozowany jest również dla szeroko pojętej branży handlowej (specjaliści zarządzający działaniami marketingowymi i finansowymi). 

Zapotrzebowanie na specjalistów ds. zarządzania ciągle rośnie. W Polsce zawód ten nabrał znaczenia szczególnie w latach 90-tych, kiedy nastąpiły zmiany systemowe i gospodarcze. Po kilkuletnim nasyceniu się rynku specjalistami z tego obszaru, przedsiębiorstwa ponownie poszukują pracowników z określonymi kompetencjami  i przygotowaniem merytorycznym.

Wg badań ofert pracy napływających do agencji zatrudnienia prowadzonej przez Biuro Karier WSIiZ wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się zarządzaniem m.in. w sektorze finansowym, usługowym, produkcyjnym i informatycznym. W roku 2014 agencja pozyskała oferty na około 1000 miejsc pracy, w których wymogiem było posiadanie przygotowania i kompetencji i w zakresie zarządzania.

Ewa Podgórska, Kierownik Biura Karier WSIiZ

© 2011 - 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.