Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Turystyka i rekreacja

Wydział Medyczny
REKRUTACJA ON-LINE

 NIE PROWADZIMY NABORU NA TEN KIERUNEK


Turystyka jest znaczącą dziedziną światowej gospodarki, w ślad za czym rośnie zapotrzebowanie na profesjonalną i wykwalifikowaną kadrę. Specyfika zawodu wymaga od absolwenta wiedzy z wielu dziedzin: geograficznej, krajoznawczej, ekonomicznej, humanistycznej, organizacyjno-prawnej i informatycznej.

 

PARTNERZY KIERUNKU

  
 
 
 
Turystyka i rekreacja - Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania WSIiZ 
 
Turystyka i rekreacja to studia, przygoda i możliwość zarabiania niezłych pieniędzy. Dzięki umowom podpisanym z zagranicznymi firmami turystycznymi wakacje możesz spędzić w ciekawym miejscu, zdobywając niezbędne doświadczenie i praktykę oraz zarobić na zasłużony odpoczynek i/lub studia.

3-4 miesięczne praktyki zawodowe w Grecji, Hiszpanii czy na Cyprze to znakomita okazja do poznania w praktyce innych krajów oraz nawiązania ciekawych i przyszłościowych znajomości - innymi słowy - praktyki oferowane przez TiR to "przyjemne z pożytecznym".

Nie czekaj - studiuj i zarabiaj!
Ofert pracy w turystyce przybywa, co zdaniem ekspertów tej branży wynika między innymi z coraz lepszej promocji Polski i dynamicznego rozwoju turystyki w naszym kraju. 

Ewa Podgórska
Kierownik Biura Karier WSIiZ
 

 


 

W trakcie zajęć, jak również podczas praktyk zawodowych będziesz mógł korzystać z doświadczenia przedsiębiorców z branży turystycznej, kadry zarządzającej oraz przewodników turystycznych, pilotów wycieczek, rezydentów, a także ratowników wodnych
 
W czasie studiów będziesz uczestniczyć w dużej ilości zajęć praktycznych, m.in. w obozie letnim nad Zbiornikiem Solińskim i w obozie zimowym w Krynicy, które stanowią dużą atrakcję ze względu na interesujący i bogaty program (elementy żeglarstwa, kajakarstwa, tańców latynoamerykańskich, survivalu, terenoznawstwa oraz narciarstwa zjazdowego).
 
W planach studiów zawarto objazdy turystyczne po atrakcyjnych terenach Polski Południowej, a dodatkowo studenci mogą brać udział w wielu innych wyjazdach turystyczno-krajoznawczych (krajowych i zagranicznych).
 
Wszyscy absolwenci kierunku Turystyka i Rekreacja realizują program zajęć dostosowany do wymogów pracy pilota wycieczek.

 


 W programie studiów m.in.:

 

 • podstawy turystyki i rekreacji,

 • obóz letni nad Soliną,

 • zimowy obóz narciarski w Krynicy,

 • zarządzanie hotelami i gastronomią,

 • gry rekreacyjne,

 • systemy rezerwacji i dystrybucji

 • komunikacja międzykulturowa,

 • krajoznawstwo i geografia turystyczna,

 • turystyka aktywna.

 

 
Na kierunku realizowany jest również bogaty system nauczania języków obcych. Sprawdź szczegóły >>>
 

 

Laboratorium nowoczesnych technologii informatycznych stosowanych w branży turystycznej.

Dzięki umowie z Amadeus Polska w Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w Kielnarowej stworzono specjalistyczne laboratorium do praktycznego zapoznawania się z możliwościami systemu Amadeus. Laboratorium oferuje najwyższy poziom dostępności do rezerwacji on-line miejsc w samolotach, hotelach czy firmach rent-a-car na całym świecie, a o jakości systemu świadczy fakt, że korzystają z niego największe linie lotnicze świata (m.in. United Airlines, British Airways, Lufthansa, LOT, itp.).
 
MerlinX to kolejny w naszej ofercie wielofunkcyjny system rezerwacji turystycznych i kompleksowe rozwiązanie dla biur podróży oraz agencji turystycznych. Jeden z najbardziej popularnych systemów w Polsce i Europie. Dzięki umowie z ponad 100 touroperatorami oraz wieloma innymi dostawcami usług - codziennie w bazie MerlinX znajduje się około 400 milionów ofert sprzedażowych. 
 
Ponadto przy współpracy z firmą KajWare studenci kierunku Turystyka i rekreacja mogą w praktyczny sposób realizować zadania związanie z obsługą gości hotelowych na poziomie systemu informatycznego recepcji hotelowej KWHotel oraz zarządzać całością funkcjonowania obiektu noclegowego.

 


 
 • Poznaj KIERUNEK!
 • Wejdź na ZAJĘCIA
 • Posłuchaj ABSOLWENTA
 • Posłuchaj WYKŁADOWCY
 
 • Zjedź na LINIE
 • Wypłyń na JEZIORO
 • Wejdź na ŻAGLÓWKĘ
 • Wejdz na BASEN
 • Wjedź na STOK
<

 


 

Certyfikaty, jakie możesz zdobyć podczas studiów:

 


 

Turystyka i rekreacja w WSIiZ – praktyczny profil studiów

Studenci w trakcie studiów realizują szereg przedmiotów o profilu praktycznym i pod okiem praktyków.


Korzyści dla studentów:

 • na zajęciach z systemów rezerwacji i dystrybucji nauczysz się posługiwać systemem rezerwacyjnym Amadeus, który jest światowym liderem GDS rezerwacji lotniczych. Dodatkowo nauczysz się obsługi sprzedaży oferty turystycznej za pomocą systemu MerlinX – jednego z najbardziej popularnych systemów sprzedaży agencyjnej;

 • na zajęciach z systemów informatycznych w hotelarstwie nauczysz się obsługi obiektu noclegowego w tym: zarządzanie pokojami, wyposażeniem oraz rezerwacjami gości hotelowych przy pomocy specjalistycznego oprogramowania KWHotel;

 • na zajęciach z gier decyzyjnych będziesz pełnił rolę managera obiektu turystycznego zapoznając się z metodami zarządzania z uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju i dbania o zachowanie stanu środowiska naturalnego. W celu jak najlepszej symulacji środowiska decyzyjnego przygotowano autorską grę komputerową „EcoHotel”;

 • na zajęciach z tańca i rytmiki (w ramach WF i obozu letniego) poznasz podstawy „żywych” tańców latynoamerykańskich w szczególności: merengue, bachata i salsa kubańska;

 • w ramach obozu letniego nauczysz się podstaw żeglarstwa, kajakarstwa, terenoznawstwa i ratownictwa wodnego;

 • w ramach obozu zimowego nauczysz się podstaw narciarstwa zjazdowego;

 • na zajęciach z praktycznych aspektów pilotażu i przewodnictwa nabędziesz podstawowe umiejętności pracy pilota wycieczek i przewodnika turystycznego;

 •  

  w ramach zajęć realizowanych na pływalni nauczysz się pływać różnymi stylami oraz stosować wybrane techniki ratownictwa wodnego.

Dodatkowo swoje umiejętności i kompetencje studenci doskonalą w ramach praktyk zawodowych w hotelach i biurach podróży, a także w obiektach gastronomicznych, ośrodkach wypoczynkowych, gospodarstwach agroturystycznych, centrach rehabilitacyjnych, a także w innych przedsiębiorstwach i instytucjach związanych z turystyką, rekreacją, sportem i obsługą klienta w Polsce i za granicą.

 

Ważne! Zajęcia prowadzą praktycy z wieloletnim stażem: pracownicy biur podróży, obiektów hotelarskich, administracji samorządowej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, piloci wycieczek, przewodnicy górscy, instruktorzy narciarstwa, kajakarstwa, sternicy jachtowi i instruktorzy żeglarstwa.

 


 

Studia pierwszego stopnia trwają 6 semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata.

Jako absolwent studiów I stopnia możesz kontynuować naukę na studiach II stopnia w WSIiZ m.in. na kierunku Ekonomia, specjalność: gospodarka turystyczna lub na kierunku Zdrowie publiczne, specjalność: medycyna i turystyka uzdrowiskowa.

 


 

Dlaczego WSIiZ?

 
Z perspektywy czasu doceniam to, jak wiele dały mi lata spędzone w murach WSIiZ. Już od samego początku studiów ujęła mnie przede wszystkim życzliwość pracowników i wykładowców – jeśli ktoś chce się uczyć, może liczyć na wsparcie praktycznie na każdym etapie swojej drogi po dyplom.
 
Z racji tego, że w kształceniu bardzo duży nacisk kładziony jest na umiejętności praktyczne, jestem przekonana, że doskonale poradzę sobie również w sferze zawodowej.
 
W trakcie studiów należałam do Akademickiego Związku Sportowego (sekcja jeździecka), co umożliwiło mi zdobywanie doświadczenia w sporcie wyczynowym. Co więcej, w tym kierunku rozwijam się do dziś, startując w licznych zawodach jeździeckich, nadal w „barwach” WSIiZ.
 
Barbara Pliżga, absolwentka

 



 

Odwiedź portal sympatyków kierunku Turystyka i rekreacja. Podejmij wyzwanie i rozpocznij swoja podróż już dziś!

 

www.travelnia.wsiz.pl >>> 

© 2011 - 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.