Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Logistyka

Wydział Ekonomiczny
REKRUTACJA ON-LINE

KIERUNEK OFEROWANY W II TURZE REKRUTACJI


Logistyka stanowi istotny element współczesnego życia gospodarczego. Umożliwia swobodny przepływ materiałów, surowców w toku produkcji, wszelkiego typu ładunków, ruchu osobowego i towarowego oraz ruchu turystycznego.

 

PARTNER KIERUNKU
Logistyka. Studia w WSIiZ w Rzeszowie
 
 
Studia w WSIiZ w Rzeszowie
 
 
Sprawne systemy logistyczne, projektowane i zarządzane przez wykształconych inżynierów, stanowią niezbędny czynnik efektywnego gospodarowania, zarządzania, skrócenia czasu oczekiwań odbiorcy na dostawę, sprawności systemów produkcyjnych oraz niezakłóconego ruchu towarowego i pasażerskiego. Znajomość określonych metod i narzędzi organizacji przepływów oraz wsparcie tej wiedzy znajomością rozwiązań informatycznych to niezbędne cechy kompetencji kadr logistycznych.
Tylko w ciągu dwóch ostatnich lat liczba ofert w działach logistyki, transportu i spedycji oferowanych przez portale rekrutacyjne wzrosła blisko dwukrotnie..

Maryla Rarus
Ekspert Biura Karier WSIiZ

 


 W programie studiów m.in.:

 • projektowanie, rozpoznawanie, diagnozowanie i monitorowanie procesów logistycznych,

 • zarządzanie procesowe oraz zarządzanie efektywnymi i elastycznymi systemami wytwórczymi,

 • zarządzanie powierzchnią magazynową, logistyka dystrybucji i zaopatrzenia,

 • organizacja centrów spedycyjnych,

 • systemy transportu produkcyjnego i magazynowego,

 • warsztaty logistyczne z praktykami, 

 • gry decyzyjne.

Na tym kierunku prowadzone są studia dualne - dowiedz się więcej >>> 

 


 

 • Poznaj KIERUNEK!
 • Wejdź Na ZAJĘCIA
 • Wejdź na ĆWICZENIA
 • Posłuchaj WYKŁADOWCY

 Są dwa ważne powody, dla których warto studiować logistykę. Pierwszy to dobre perspektywy pracy w efekcie stale rosnącego zapotrzebowania na logistyków w przedsiębiorstwach. Jednym z głównych wyzwań biznesu na dziś i na przyszłość jest bowiem zarządzanie łańcuchem dostaw, czyli jak najlepiej połączyć wysokie wymagania odbiorców w zakresie szybkości i niezawodności dostaw z zaopatrzeniem i wytwarzaniem, często ulokowanym w różnych miejscach na świecie. Nie da się tego robić bez udziału logistyków.

Powód drugi - logistyka to bardzo ciekawy, interdyscyplinarny kierunek studiów, dający okazję zdobyć wiedzę i umiejętności z inżynierii systemów, projektowania procesów, marketingu, zarządzania, ekonomii. Absolwenci logistyki mają więc znacznie lepsze rozeznanie w funkcjonowaniu przedsiębiorstw, niż ci, którzy skończyli wąsko sprofilowane kierunki studiów.

dr Krzysztof Feret, Katedra Inżynierii Procesowej

 


 

Certyfikaty, jakie możesz zdobyć podczas studiów:

 

Studiując kierunek Logistyka, masz dodatkową możliwość zdobycia certyfikatów kompetencyjnych:

Przygotowanie do egzaminów certyfikujących odbywa się w trakcie studiów w ramach przedmiotów z programu studiów, zaś kończąc naukę, sam decydujesz o fakultatywnym skorzystaniu z oferty.

 


 

Logistyka w WSIiZ – praktyczny profil studiów

Studenci w trakcie studiów realizują szereg przedmiotów o profilu praktycznym i pod okiem praktyków.


Korzyści dla studentów:

 • na zajęciach z Zarządzania produkcją i usługami poznasz zasady projektowania i zarządzania systemami produkcyjnymi, nauczysz się metod, technik i narzędzi powszechnie stosowanych koncepcji organizacji i optymalizacji obszaru produkcji jak Lean Manufacturing, Kaizen, BPR, TQM. Zostaniesz przeszkolony w zakresie przygotowywania dokumentacji pracy standaryzowanej, identyfikacji i eliminacji marnotrawstwa, rozwiązywania problemów jakościowych;

 • na zajęciach z Ekonomiki transportu poznasz teoretyczne i praktyczne uwarunkowania funkcjonowania branży TSL, wady i zalety poszczególnych gałęzi transportu. Nauczysz się wypełniać dokumenty transportowe i spedycyjne oraz wykorzystywać formułę INCOTERMS w praktyce. W ramach case study będziesz rozwiązywał problemy optymalizacji planowania tras przejazdu, prognozowania popytu i wyceniania kosztów usługi transportowej;

 • na zajęciach z Komputerowej symulacji procesów logistycznych unauczysz się projektować modele symulacyjne procesów produkcyjnych, transportowych, parametryzować te procesy, przygotowywać warianty rozwiązań optymalizacyjnych i wykonywać eksperymenty na utworzonych modelach, kształtując umiejętności modelowania, analizowania, szacowania ryzyka i podejmowania decyzji wraz z poznaniem ich konsekwencji;

 • w ramach Warsztatu logistycznego poznają różne obszary i aspekty sektora TSL „w praktyce”, m.in. logistyki zaopatrzenia, dystrybucji, logistyki produkcji, transportu i spedycji.   W ramach case study rozwiązują problemy logistyczne, związane z zarządzaniem zapasami, planowaniem produkcji czy wyborem odpowiedniego środka transportu. 

 • w ramach Gier decyzyjnych uczą się obsługiwać najpopularniejszą na rynku giełdę transportową TRANS, zarządzać flotą transportowa, zarządzać projektami produkcyjno – logistycznymi, optymalizować procesy zarządzania firmą produkcyjną,  

 • w ramach Logistycznej Szkoły Letniej poznasz i praktycznie przećwiczysz zastosowanie narzędzi informatycznych wspomagających funkcje logistyczne w przedsiębiorstwie takie jak: symulatory procesów logistycznych, oprogramowanie SAP, zaawansowane funkcje MS Excel, Giełdy Transportowe.

Dodatkowo, swoje umiejętności i kompetencje doskonalą w ramach praktyk zawodowych w instytucjach i organizacjach sektora Transport-Spedycja-Logistyka, firmach z klastra Dolina Lotnicza oraz nowo powstającego Klastra Automotive.

 

Ważne! Zajęcia prowadzą praktycy z wieloletnim stażem: logistycy, agenci celni, planiści, spedytorzy, analitycy procesowi, menedżerowie kaizen-lean, menedżerowie jakości.

 


 

Studia pierwszego stopnia trwają 7 semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera.

Jako absolwent studiów I stopnia możesz kontynuować naukę na studiach II stopnia m.in. w WSIiZ na kierunku Ekonomia na specjalności Logistyka i zarządzanie produkcją.

 


 

To 40 godzinny warsztat z zakresu symulacji systemów logistycznych za pomocą oprogramowania FlexSim i zarządzania firmą za pomocą systemu informatycznego SAP ERP, który jest prowadzony przez praktyków i ekspertów z dziedziny logistyki. Przewiduje się również wizytę w firmie logistycznej.

 
Celem warsztatu jest pogłębienie wiedzy studentów z zakresu logistyki.
 
Więcej informacji: Katedra Inżynierii Procesowej (tel. 17 866 15 26).
© 2011 - 2016 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.