Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Kosmetologia

Wydział Medyczny
REKRUTACJA ON-LINE

Kosmetologia estetyczna

Specjalność ta stanowi doskonałe uzupełnienie praktycznych umiejętności w zakresie kosmetologii pielęgnacyjnej, leczniczej oraz upiększającej.

Wybierając tę specjalność będziesz miał możliwość zapoznania się z profesjonalnymi zabiegami i technikami stosowanymi w pielęgnacji stóp, korygowaniu niedoskonałości urody poprzez odpowiedni makijaż a także w zdobieniu paznokci. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów z wieloletnią praktyką zawodową (kosmetolodzy, dermatolodzy).

W programie studiów m.in.:

Podstawy podologii

Stylizacja paznokci

Makijaż korekcyjny


Zostaniesz przygotowany do samodzielnego planowania i wykonywania szerokiej gamy zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających zgodnie z potrzebami klienta. Nabyte umiejętności pozwolą Ci podjąć pracę w gabinetach kosmetycznych.

 

A co po studiach?

Zdobyte wykształcenie kosmetologa, poszerzone o specjalistyczną wiedzę z podologii oraz zabiegów upiększających pozwoli Ci na pracę w środowisku nowoczesnych usług kosmetycznych.

Nabyta wiedza w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu da Ci możliwość podjęcia pracy w zawodzie dyplomowanego kosmetologa z uprawnieniami do prowadzenia własnego gabinetu kosmetycznego i ośrodka SPA.

 

Specjalność realizowana jest od 4. semestru na studiach I stopnia.

Technologia wytwarzania kosmetyków

Specjalność jest rozszerzeniem praktycznych umiejętności z chemii kosmetycznej oraz receptury kosmetycznej. Jako student tej unikalnej w skali kraju specjalności zostaniesz przygotowany do opracowywania kosmetyków dostosowanych do potrzeb współczesnego rynku i oczekiwań konsumentów.

W programie studiów m.in.:

  • Projektowanie kosmetyku

  • Ocena jakości kosmetyku

  • Wytwarzanie i analiza wyrobu perfumeryjnego


A co po studiach?

Jako absolwent będziesz mógł podjąć pracę w przemyśle kosmetycznym i chemicznym, m.in. w laboratoriach kosmetycznych, laboratoriach firm farmaceutycznych, działach kosmetycznych aptek, przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją i dystrybucją kosmetyków pielęgnacyjnych, kolorowych i perfum, firmach zajmujących się surowcami i półproduktami stosowanymi do wytwarzania kosmetyków.

 

 Specjalność realizowana jest od 4. semestru na studiach I stopnia..

 


 

A co po studiach?

Jako absolwent będziesz mógł podjąć pracę w zawodach związanych z produkcją kosmetyków, zostaniesz również przygotowany do opracowywania kosmetyków w oparciu o surowce zarówno tradycyjne, jak i orientalne.

Specjalność przygotuje Cię do pracy w przemyśle kosmetycznym i chemicznym m.in. w laboratoriach kosmetycznych, laboratoriach firm farmaceutycznych, działach kosmetycznych aptek, przedsiębiorstwach zajmujących się dystrybucją kosmetyków, firmach zajmujących się surowcami i półproduktami używanymi do wytwarzania kosmetyków itp.

Odnowa biologiczna i wellnes

Wybierając tę specjalność, zostaniesz przygotowany do profesjonalnej obsługi klienta w ośrodkach SPA i Wellness w zakresie planowania i wykonywania  zabiegów pielęgnacyjnych i  leczniczych, z wykorzystaniem masażu oraz technik relaksacyjnych. Szczególny nacisk będzie położony na zapoznanie Cię z organizacją ośrodków odnowy biologicznej, SPA i Wellness.

Będziesz również miał uprawnienia do wykonywania zabiegów kosmetycznych i jednocześnie szeroką wiedzę o specyfice organizacji i pracy w dużych ośrodkach pielęgnacji urody i odnowy biologicznej.

W programie studiów m.in.:

  • Organizacja i funkcjonowanie ośrodków SPA i Wellness

  • Balneoterapia z hydroterapia

  • Odnowa biologiczna z elementami masażu

 

A co po studiach?

Zdobyta wiedza pozwoli Ci na podjęcie pracy w ośrodkach Day SPA, Medical SPA, salonach piękności zlokalizowanych w prestiżowych hotelach, kurortach uzdrowiskowych i wypoczynkowych, a także w ośrodkach odnowy biologicznej i SPA w pełnym zakresie świadczonych usług. Będziesz także przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w sektorze SPA i Wellness.

 

Specjalność realizowana jest od 4. semestru na studiach I stopnia.

 


 

© 2011 - 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.