Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Informatyka

Wydział Informatyki Stosowanej
REKRUTACJA ON-LINE

ODRĘBNA ŚCIEZKA KSZTAŁCENIA (realizowana od 1. semestru)

Programowanie

Nabór na studia STACJONARNE


W ramach tej specjalności wprowadzony zostaniesz w tajniki programowania, począwszy od zagadnień podstawowych, takich jak teoria kompilacji, syntaktyka i semantyka języków programowania, poprzez programowanie na poziomie systemu operacyjnego, aż do tworzenia rozbudowanych aplikacji biznesowych w środowisku sieciowym. 

Szczególnie silny nacisk kładziony jest tu na umiejętność rozwiązywania problemów w ramach projektów grupowych.
 
 
W ramach zajęć będziesz również realizować szkolenia techniczne z nowoczesnych języków i środowisk programowania, prowadzone w oparciu o programy szkoleniowe takich firm jak Microsoft czy Oracle. 
 
 
W programie studiów m.in.:
 • programowanie obiektowe,

 • przechowywanie i przetwarzanie danych

 • szkolenie techniczne (wybrany język programowania),

 • zaawansowane technologie programowania.

 
Zajęcia specjalnościowe prowadzone są wg programów konsultowanych z partnerami kierunku oraz przez praktyków - inżynierów zatrudnionych w firmach informatycznych w naszym regionie.
 

A co po studiach?

Jako absolwent znajdziesz pracę przy: tworzeniu i rozwoju istniejących systemów informatycznych, tworzeniu oprogramowania i dokumentacji, nadzorowaniu jakości produktów informatycznych czy też tworzeniu i utrzymaniu standardów kodu źródłowego i dokumentacji

 

Wszystkie przedmioty na studiach I stopnia na kierunku Informatyka są podzielone na dwa bloki: główny, obowiązkowy dla wszystkich, a także fakultatywny (kierunkowy i specjalnościowy), w ramach którego jako student będziesz miał możliwość wybor.

Pozwoli Ci to na zoptymalizowanie procesu profilowania ścieżki własnego rozwoju. Jako absolwent, wyposażony w konkretne umiejętności, zgodne ze swoimi zainteresowaniami, będziesz lepiej radzić sobie na rynku pracy.

Co więcej, kształcąc się na sprofilowanej przez siebie specjalności, będziesz mógł optymalnie rozwinąć swoje zdolności.u przedmiotów. W całym toku studiów będziesz mógł wybrać ponad 30% z nich. Dokonując wyboru, będziesz uwzględniać swoje indywidualne predyspozycje

 


 

Technologie internetowe i mobilne

W ramach tej specjalności zapoznasz się z zagadnieniami dotyczącymi języków, technik, narzędzi i metodologii tworzenia aplikacji i systemów internetowych począwszy od tworzenia stron, portali, serwisów internetowych, poprzez projektowanie i implementację internetowych systemów bazodanowych, systemów hipermedialnych oraz zaawansowanych aplikacji sieciowych.
 
Zdobędziesz umiejętność tworzenia aplikacji dla urządzeń mobilnych i aplikacji e-biznesowych, a także poznasz prawne aspekty Internetu oraz zagadnienia związane z bezpieczeństwem i ochroną danych w sieci.
 
Studiując na tej specjalności, opanujesz również umiejętności z zakresu projektowania, implementacji, wdrażania i eksploatacji aplikacji i systemów internetowych.

 


 

W programie studiów m.in.:

 • aplikacje bazodanowe,

 • języki internetowe,

 • pozycjonowanie,

 • projektowanie serwisów internetowych,

 • technologie internetowe.

Specjalność jest realizowania od 4. semestru na studiach I stopnia.

 


Zajęcia specjalnościowe prowadzone są wg programów konsultowanych z partnerami kierunku oraz przez praktyków - inżynierów zatrudnionych w firmach informatycznych w naszym regionie.

A co po studiach?

Jako absolwent będziesz przygotowany do podjęcia pracy w firmach informatycznych projektujących i wdrażających aplikacje i systemy internetowe, firmach działających w obszarze handlu elektronicznego i e-usług, działach zajmujących się promocją i marketingiem firm w internecie oraz instytucjach i urzędach wdrażających internetowe systemy obsługi klientów i petentów.

Internet rzeczy – CISCO

W ramach tej specjalności zapoznasz  się z technologiami Internetu rzeczy (ang. Internet of Things) obejmującymi miedzy innymi sieci komputerowe, stanowiące fundament Internetu, bezpieczeństwo w sieci, sieci sensorowe, rozwiązania inteligentnych budynków i miast (ang. Smart City).
 
Poznasz także zasady projektowania i wdrażania sieci komputerowych umożliwiających łączność różnych urządzeń (rzeczy) oraz zasady zarządzania tymi sieciami. 
 
Podczas studiów opanujesz umiejętności z zakresu sieciowych systemów operacyjnych, projektowania sieci przewodowych, bezprzewodowych i sensorowych oraz zarządzania infrastrukturą tych sieci. 
 
W trakcie studiów będziesz realizować cykl autoryzowanych szkoleń na poziomie CCNA (w ramach Akademii Cisco).
 
W programie studiów m.in.:
 • routing i przełączanie w sieciach (CISCO),

 • sieci sensorowe,

 • zawansowane technologie sieciowe (CISCO)

 • technologie Internetu rzeczy (CISCO).


 
Specjalność jest realizowania od 4. semestru na studiach I stopnia.
 
Zajęcia specjalnościowe prowadzone są wg programów Akademii Cisco oraz praktyków –posiadających certyfikaty Cisco. Będziesz mieć dostęp do specjalistycznego sprzętu sieciowego.
 

 
A co po studiach?

Jako absolwent będziesz przygotowany do projektowania, zarządzania i eksploatacji nowoczesnych sieci obejmujących infrastrukturę Internetu rzeczy. Po tej specjalności możesz znaleźć zatrudnienie w każdej firmie i instytucji wykorzystującej sieć komputerową.

 

Inżynieria gier komputerowych

Proces produkcji gry komputerowej jest skomplikowany i wymaga specjalistycznej wiedzy z wielu dziedzin. Dlatego specjalność obejmuje szeroki zakres zagadnień składających się na cykl produkcyjny gry.
 
Będziesz miał okazję dowiedzieć się w jaki sposób projektuje się rozgrywkę, jak powstaje grafika oraz jakich technologii używa się do tworzenia poziomów gier i oprogramowania logiki gry.
 
Omawiane są także zagadnienia z zakresu organizacji i zarządzanie procesem produkcyjnym.
W trakcie zajęć wykorzystywane jest profesjonalne oprogramowanie takie jak Adobe Photoshop, Illustrator, 3ds Max, Unreal Engine, CRYENGINE. Zajęcia są prowadzone zarówno przez wykwalifikowanych pracowników uczelni, jak również przez specjalistów ze znanych firm z branży gier.
  

 W programie studiów m.in.:

 • grafika komputerowa w grach,

 • projektowanie gier komputerowych,

 • zarządzanie produkcją gier,

 • technologie programistyczne w produkcji gier.

 

Specjalność jest realizowania od 4. semestru na studiach I stopnia.


Zajęcia specjalnościowe prowadzone są wg programów konsultowanych z partnerami kierunku oraz przez praktyków - inżynierów zatrudnionych w firmach informatycznych w naszym regionie. Studenci mają dostęp do specjalistycznego oprogramowania wykorzystywanego w produkcji gier.

 

 A co po studiach?

Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie przede wszystkim na dynamicznie rozwijającym się rynku gier komputerowych. W tego typu firmach poszukiwani są specjaliści tacy jak: projektanci rozgrywki, graficy, animatorzy, programiści. Pracę możesz znaleźć także w wielu pokrewnych branżach związanych z tworzeniem przestrzeni wirtualnych i symulacji dla celów prototypowych i edukacyjnych.

 


 

 

© 2011 - 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.