Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Grafika komputerowa i produkcja multimedialna

Wydział Administracji i Nauk Społecznych
REKRUTACJA ON-LINE

Wszystkie przedmioty na studiach I stopnia na kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna są podzielone na dwa bloki: główny, obowiązkowy dla wszystkich, a także fakultatywny (kierunkowy i specjalnościowy), w ramach którego jako student będziesz miał możliwość wyboru.

Pozwoli Ci to na zoptymalizowanie procesu profilowania ścieżki własnego rozwoju. Jako absolwent, wyposażony w konkretne umiejętności, zgodne ze swoimi zainteresowaniami, będziesz lepiej radzić sobie na rynku pracy.

Co więcej, kształcąc się na sprofilowanej przez siebie specjalności, będziesz mógł optymalnie rozwinąć swoje zdolności.u przedmiotów. W całym toku studiów będziesz mógł wybrać ponad 30% z nich. Dokonując wyboru, będziesz uwzględniać swoje indywidualne predyspozycje.

ODRĘBNA ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA (realizowana od 1. semestru)

Projektowanie gier komputerowych

Nabór na studia STACJONARNE 


Pasjonujesz się grafiką komputerową i animacją? Marzysz o zaprojektowaniu własnej gry komputerowej? Rozpocznij naukę na tej specjalności a nie tylko zrealizujesz swoje pasje.
 
Specjalność ta jest odpowiedzią na zapotrzebowanie, jakie pojawia się na rynku pracy. Trend związany z rozwojem rynku rozrywkowego (w szczególności gier cyfrowych) jest bardzo mocny i otwiera nowe – duże możliwości. Już dzisiaj właściwie każdy z nas może zaprojektować i wykonać prostą grę komputerową. Problem pojawia się na poziomie profesjonalnym  - na co odpowiedzią jest nasza oferta edukacyjna. Pozwala ona na przekrojowe i komplementarne wykształcenie profesjonalistów z zakresu projektowania i realizowania gier cyfrowych.

W trakcie studiów m.in.:
 • Tworzenie scenariuszy i storyboarding na potrzeby gier komputerowych

 • Projektowanie gier komputerowych

 • Ruch i animacja na potrzeby gier komputerowych

 • Interfejs i grafika aplikacyjna

 • Silniki gier

Specjalność realizowana od 1. semestru studiów.
Oferowana ścieżka kształcenia realizowana będzie nie tylko przez wykładowców akademickich, ale także prze praktyków -  na co dzień pracujących z produktami cyfrowymi. Dodatkowo zajęcia mają głównie charakter praktyczny – będziesz kształcić się w laboratoriach, a na końcu studiów będziesz mógł pochwalić się zrealizowanym projektem, który możesz umieścić w swoim portfolio.

A co po studiach?

Jako absolwent będziesz przygotowany do pracy w firmach zajmujących się opracowywaniem gier cyfrowych. Znajdziesz zatrudnienie jako ConceptArt Artist, Level Designer, Character Designer, Animator, Motion Designer.
 
Dlaczego warto?
 
Ponad 30% Polaków to pasjonaci gier komputerowych. Ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego, rozwoju i cyfryzacji zamierzają uczynić z nich twórców gier, a z programowania specjalizację narodową. – Jeśli Polska może stać się w jakiejś dziedzinie liderem w Europie, to będą to gry wideo – powiedział Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego podczas inauguracji kampanii społecznej programuj.gov.pl.
 
Zobacz spot promocyjny kampanii, a potem rozpocznij studia na specjalności „Projektowanie gier komputerowych”
 

 


 

Graphic design

To rewolucyjna specjalność zbudowana na podstawie standardów wypracowanych przez najlepsze uczelnie amerykańskie.

Zajęcia realizowane są przez prowadzących z INDIANA UNIVERSITY-PURDUE UNIVERSITY INDIANAPOLIS (IUPUI) – specjalistów, którzy zdobywali doświadczenia m.in. przy produkcji kasowych hitów filmowych.

 


 

W programie studiów m.in.:

 • projektowanie dla wizualizacji i komunikacji,

 • projektowanie stron internetowych,

 • grafika rastrowa w grafice komputerowej,

 • infografika,

 • grafika komputerowa dla mediów społecznościowych,

 • cyfrowy dźwięk i obraz,

 • programowanie, adaptacja i integracja danych cyfrowych.

Specjalność jest realizowania od 4. semestru na studiach I stopnia.

 


 

Specjalność realizowana jest w języku angielskim, a jej ukończenie sygnowane jest certyfikatem IUPUI potwierdzającym wysokie kwalifikacje w obszarze zaawansowanej grafiki komputerowej.

 


 

A co po studiach?

Jako absolwent zdobędziesz konkretne umiejętności i wiedzę niezbędną w pracy grafika komputerowego, projektanta, specjalisty od efektów specjalnych czy designera.

Znajdziesz również pracę w zawodach związanych z kreowaniem przekazów na potrzeby mediów masowych, reklamy, filmu oraz komputerową obróbką zdjęć i dźwięku.

Komunikacja wizualna w marketingu

Wychodząc naprzeciw trendom na rynku pracy, WSIiZ kształci również na specjalności, która może Cię ukierunkować na zagadnienia komunikacji marketingowej przedsiębiorstw, wykorzystywane w działalności reklamowej i public relations.

 


 

W programie studiów m.in.:

 • pracownia form reklamowych,

 • kompozycja wizualna,

 • branding.

Specjalność realizowana jest od 4. semestru na studiach I stopnia.

 


 

A co po studiach?

Jako absolwent będziesz przygotowany do pracy w jednostkach zajmujących się reklamą, a zdobyte umiejętności pozwolą Ci na realizację zawodową na polu zarówno planowania kampanii, jak i ich realizacji.

Znajdziesz również zatrudnienie jako specjalista ds. PR, marketingu i promocji. Szeroka wiedza z zakresu form multimedialnych oraz zrozumienie jej specyfiki pozwoli Ci na zbudowanie własnej – wysokiej – pozycji rynkowej.

Projektowanie na potrzeby druku 3D


Interesujesz się drukiem 3D? Wiążesz swoją zawodową przyszłość z tą technologią? Dobrze trafiłeś. Specjalność ta jest bardzo mocno związana z rozwijającym się obecnie rynkiem usług druku trójwymiarowego (3D). Jest on coraz bardziej rozpowszechniony. Obecnie technologie związane z drukiem 3D stosuje się w wielu dziedzinach życia – a co za tym idzie niezbędne jest kształcenie w tym kierunku. Dzięki oferowanej specjalności jesteśmy w stanie kształcić profesjonalistów w tym zakresie.

W trakcie studiów m.in.:

 • Podstawy druku 3D

 • Modelowanie na potrzeby druku 3D

 • Zastosowanie druku 3D

 • Skanowanie trójwymiarowe


Specjalność realizowana od 4. semestru.


Ta specjalność to nowość w ofercie dydaktycznej polskich Uczelni. Będzie realizowana nie tylko przez wykładowców akademickich, ale także prze praktyków. Infrastruktura Uczelni pozwala na pracę w technologiach FDM oraz 3DP – a co za tym idzie pozwala na szerokie poznanie tematyki związanej z drukiem 3D. Planowane zajęcia mają charakter praktyczny – specjalność będzie realizowana w oparciu o praktyczne laboratoria, a na końcu studiów każdy ze studentów będzie mógł pochwalić się zrealizowanym projektem.

A co po studiach?

Jako absolwent będziesz przygotowany do pracy jako projektant form drukowanych, a także będziesz posiadał umiejętności związane z drukowaniem 3d, przygotowywaniem modelu, jego procesowaniem. Będziesz także znał sposoby akwizycji świata zastanego (skanowanie 3d) i ich przetwarzania pod kątem druku 3d.

© 2011 - 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.