Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Gospodarka i administracja publiczna

Wydział Administracji i Nauk Społecznych
REKRUTACJA ON-LINE

Nie prowadzimy naboru na ten KIERUNEK

Jeśli chcesz studiować kierunek pokrewny zapoznaj się z naszą nową specjalnością:  Zarządzanie w administracji


Kierunek Gospodarka i administracja publiczna gwarantuje pakiet wiedzy teoretycznej i rozwiniętych umiejętności praktycznych, co pozwoli Ci na objęcie wymarzonego stanowiska pracy po ukończeniu studiów.  

Gospodarka i administracja publiczna są sektorami bardzo od siebie zależnymi. Dane z rynku pracy potwierdzają, że specjaliści zajmujący się administracją i szeroko pojętą gospodarką są i nadal będą intensywnie poszukiwani na rynku pracy. Praca urzędnika daje stabilne zatrudnianie i prestiż społeczny. Natomiast zatrudnienie w sektorze prywatnym specjalisty łączącego wiedzę administracyjno-prawną z ekonomią umożliwia rozwinięcie i wdrożenie pomysłów, nawet tych, które na początku ich realizacji wydają się mało realne, a z czasem okazują się przysłowiową „żyłą złota”.   

 

Zdaniem ekspertów możesz zostać: 

  • przedsiębiorcą,

  • pracownikiem administracji rządowej lub samorządowej,

  • pracownikiem banku,

  • specjalistą ds. inwestycji,

  • specjalistą ds. administracyjno-prawnej obsługi firmy,

  • specjalistą do spraw ochrony danych osobowych

  • specjalistą do spraw bezpieczeństwa w firmie i urzędzie, 

  • specjalistą ds. zamówień publicznych, 

  • ekspertem ds. rozwoju biznesu, 

  • specjalistą ds. współpracy międzynarodowej. 

 

 

Perspektywy dla absolwentów kierunku

Jako absolwent tego kierunku możesz pracować w jednostkach administracji publicznej zarówno rządowej, jak i samorządowej, firmach doradczych czy consultingowych lub prowadzić administracyjno-prawną obsługę przedsiębiorców. Dzięki znajomości przepisów i uwarunkowań ekonomicznych, możesz prowadzić własną działalność gospodarczą o dowolnym profilu.

 

Studia w Rzeszowie. Praca po studiach w WSIiZ. Biuro Karier.
Gospodarka i administracja publiczna są sektorami bardzo od siebie zależnymi. W związku ze wzrostem gospodarczym znajomość obu sektorów jest szczególnie istotna dla przedsiębiorców prywatnych oraz instytucji publicznych. Coraz częściej poszukiwani są specjaliści zajmujący się administracją i szeroko pojętą gospodarką. Dane z rynku pracy potwierdzają, że specjaliści z powyższych obszarów są i nadal będą intensywnie poszukiwani na rynku pracy.
Absolwenci wnioskowanego kierunku byliby idealnymi kandydatami na stanowiska takie jak manager w administracji rządowej lub samorządowej.
 
Kierunek gospodarka i administracja publiczna bardzo dobrze przygotuje absolwentów do założenia swojej własnej działalności gospodarczej. Znajomość podstaw zasad biznesu, rachunkowości i przedsiębiorczości to niezbędna wiedza dla tych, którzy nie czekają na wolny etat. Dzięki temu absolwenci bardziej świadomie wejdą na rynek pracy z praktyczną wiedzą o tym, jak powinni zarządzać własnym przedsiębiorstwem.
 
 
Maryla Rarus, Ekspert Biura Karier WSIiZ
© 2011 - 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.