Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Gospodarka i administracja publiczna

Wydział Administracji i Nauk Społecznych

Praca w urzędzie? A może obsługa administracyjno-prawna w prywatnej firmie? Gospodarka i administracja publiczna to studia, dzięki którym nie będziesz musiał wybierać. To jedyny taki kierunek na Podkarpaciu.

Kierunek Gospodarka i administracja publiczna to oferta dla tych, którzy chcą uzyskać kompetencje i wiedzę przydatne zarówno w biznesie, jak i w urzędach. Studia te zapewniają ciekawe połączenie wiedzy na temat funkcjonowania rynku (sektora prywatnego) i władzy publicznej (sektora publicznego), tym samym otwierając przed absolwentami bardzo różnorodne (i zawsze ciekawe!) ścieżki kariery zawodowej.

Gospodarka i administracja publiczna. Studia w WSIiZ w Rzeszowie

PARTNERZY KIERUNKU 
 
  
International  Association of Schools and Institutes of Administration 
Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół i Instytutów Administracji
 
 
 
Kierunek, wiążący w unikatowy sposób wiedzę z zakresu ekonomii, prawa, zarządzania, socjologii i wielu innych dyscyplin, jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą elastycznie kształtować swoją ścieżkę zawodową i biorą pod uwagę to, w jak dynamicznym otoczeniu gospodarczym i społecznym przyszło nam żyć.
 
Nieważne, czy planujesz pracę w strukturach administracji rządowej, czy samorządowej, czy też planujesz prowadzenie własnej działalności, bądź podjęcie zatrudnienia w firmie określonej branży. Znajomość przepisów i narzędzi z obszaru administracji, e-administracji oraz mechanizmów działania współczesnej gospodarki będzie dla Ciebie nieocenioną pomocą w każdej z tych sytuacji. Nauczymy Cię nie tylko, jak poruszać się w przepisach prawa i wykorzystywać narzędzia elektroniczne w urzędzie, ale też jak odczytywać potrzeby i oczekiwania współpracujących z administracją publiczną przedsiębiorców. Nauczymy Cię jak rozumieć i analizować rynek, w jaki sposób przewidywać trendy rozwojowe w gospodarce, jak interpretować dane makroekonomiczne. Dzięki wiedzy i umiejętnościom z tego obszaru, bez trudu odnajdziesz więc swoje miejsce pracy nie tylko w administracji publicznej, ale również w prywatnych firmach w szczególności specjalizujących się w obszarze współpracy transgranicznej oraz prowadzenia administracyjno-prawnej obsługi firm, w tym także w specjalnych strefach ekonomicznych.
Coraz częściej poszukiwani są specjaliści zajmujący się administracją i szeroko pojętą gospodarką. Dane z rynku pracy potwierdzają, że specjaliści z powyższych obszarów są i nadal będą intensywnie poszukiwani na rynku pracy. Znajomość przepisów nie jest istotna jedynie dla urzędników – każda działająca na rynku firma musi mieć w swoim zespole osobę kompetentną, która zna i rozumie przepisy oraz urzędowe mechanizmy.

Maryla Rarus
Ekspert Biura Karier WSIiZ

 


 

WSIiZ jest jedynym obok Krajowej Szkoły Administracji i Stowarzyszenia Administracji Publicznej polskim członkiem International Association of Schools and Institutes of Administration (IASIA, Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół i Instytutów Administracji). IASIA jest partnerem kierunku gospodarka i administracja publiczna, dlatego program kształcenia jest poddawany ocenie międzynarodowych ekspertów tej organizacji. 
 
Gospodarka i administracja publiczna to wiedza użytkowa, pomocna każdego dnia. Dysponując taką wiedzą jako właściciel firmy zminimalizujesz ryzyko – jako urzędnik – pomożesz innym. Tak, czy inaczej – odniesiesz sukces.
 
Podczas realizowanych na kierunku zajęć poznasz niezbędną teorię. Na zajęciach warsztatowych i ćwiczeniach, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi dydaktycznych – m.in. gier decyzyjnych – nauczysz się wykorzystywać zdobywaną wiedzę w praktyce. Będziesz mieć dostęp do aktualnych rozwiązań informatycznych wykorzystywanych w administracji, a Twoje postępy będą nadzorowane przez wybitnych teoretyków i odnoszących sukcesy praktyków.
 

 W programie studiów m.in.:

 • Gospodarka publiczna

 • Struktura administracji publicznej

 • Prawo administracyjne

 • Prawo handlowe

 • Specjalne strefy ekonomiczne

 • Prawo celne UE

 • Obrót towarowy z zagranicą

 • Globalizacja procesów gospodarczych

 • Zarządzanie publiczne

 • Elektroniczne formy działania administracji publicznej

 • Elektroniczne zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej

 • Tworzenie, pochodzenie i efektywność prawa

 • Podstawy przedsiębiorczości

 • Gra decyzyjna

Oferowany program studiów zbudowany jest w oparciu o aktualny stan prawny, doświadczenie praktyków i wiedzę ekspertów. W sumie jest to kompleksowy pakiet wiedzy i umiejętności umożliwiający sprawne poruszanie się w obszarze nowoczesnej administracji i gospodarki.
 
 
 • Poznaj KIERUNEK!
 • Posłuchaj WYKŁADOWCY!

 

Gospodarka i administracja publiczna – praktyczny profil studiów

 

W trakcie studiów studenci realizują szereg zajęć ukierunkowanych na umiejętność rozwiązywania praktycznych zadań z obszaru gospodarki i administracji publicznej. To bardzo ważne, ponieważ zarówno biznes jak i administracja publiczna potrzebują specjalistów łączących wiedzę i umiejętności z zakresu prawa i ekonomii.   

Zdobywane w czasie studiów certyfikaty z pewnością zaprocentują w przyszłej karierze zawodowej. Studiując możesz uzyskać m.in. Certyfikat e-DOK – certyfikat wydawany wspólnie z Centralnym Ośrodkiem Informatyki, potwierdzający umiejętności zarządzania dokumentami i zadaniami pracowników w administracji publicznej, a także Certyfikat Legislator – certyfikat wydawany wspólnie z ABC PRO sp. z o.o., potwierdzający umiejętność obsługi  Edytora Aktów Prawnych XML Legislator Standard.
 
Na zajęciach takich jak: gospodarka publiczna, prawo handlowe, zarządzanie publiczne, elektroniczne formy działania administracji publicznej oraz na praktykach w partnerskich instytucjach wyposażymy Cię w praktyczne umiejętności.
 

WAŻNE: Znakomita kadra, poważni partnerzy kierunku, nacisk na praktyczne aspekty i współpraca z organizacjami takimi jak IASIA czynią z kierunku Gospodarka i administracja publiczna kierunek przyszłościowy. Będąc absolwentem tak skonstruowanego kierunku nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem pracy.

 
W trakcie studiów będziesz realizować kilka przedmiotów ogólnoakademickich. Dadzą Ci one szerszą perspektywę w spojrzeniu na zagadnienia z Twojego kierunku studiów. Wyposażą Cię one w wiedzę, dzięki której lepiej zrozumiesz pozostałe – praktyczne – przedmioty.
 
© 2011 - 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.