Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Fizjoterapia - jednolite magisterskie - NOWOŚĆ

Wydział Medyczny
REKRUTACJA ON-LINE

Jako absolwent tego kierunku będziesz posiadać uprawnienia do wykonywania zawodu fizjoterapeuty. Będziesz również przygotowany do planowania i realizowania całego procesu rehabilitacyjnego.

 
Zostaniesz wyposażony w wiedzę specjalistyczną z zakresu fizjoterapii oraz innych dyscyplin naukowych, które uzupełniają humanistyczne przygotowanie do wykonywania zawodu. Zapewni Ci to znajomość m.in. zagadnień etycznych i medyczno-prawnych.
 
Dzięki dużej ilości zajęć praktycznych realizowanych w renomowanych jednostkach ochrony zdrowia (w tym szpitalach uzdrowiskowych, zajmujących się rehabilitacją), zostaniesz przygotowany do samodzielnej działalności zawodowej, także do funkcjonowania w ramach zespołów rehabilitacyjnych.
 
Uzyskasz wiadomości i umiejętności niezbędne do wykonywania wszelkich zabiegów fizjoterapeutycznych. Twoim miejscem pracy będą mogły też być szpitale kliniczne, przychodnie i gabinety specjalistyczne publiczne i niepubliczne, sanatoria, szpitale uzdrowiskowe, ośrodki odnowy biologicznej i SPA, przychodnie medycyny sportowej, kluby sportowe. Będziesz także przygotowany zawodowo do wykonywania usług rehabilitacyjnych w miejscu zamieszkania chorego.

 


 

Zdaniem ekspertów możesz zostać fizjoterapeutą:

  • w publicznych i niepublicznych placówkach ochrony zdrowia (np. szpitalach o różnym profilu, poradniach i gabinetach rehabilitacyjnych, przychodniach specjalistycznych oraz ośrodkach i sanatoriach rehabilitacyjnych),

  • publicznych i niepublicznych placówkach prowadzących działalność z niepełnosprawnymi,

  • podmiotach gospodarczych prowadzących działalność prozdrowotną (ośrodkach i gabinetach odnowy biologicznej, gabinetach masażu, terapii manualnej i usprawniania),

  • gabinetach masażu i terapii manualnej,

  • domach pomocy społecznej i domach spokojnej starości,

  • ośrodkach wychowawczo-rehabilitacyjnych,

  • zakładach pracy chronionej i warsztatach terapii zajęciowej,

  • przychodniach i międzyszkolnych ośrodkach gimnastyki korekcyjnej,

  • placówkach o charakterze rekreacyjnym i sportowym,

  • ośrodkach i gabinetach odnowy biologicznej (SPA).

 


 

Perspektywy dla absolwentów kierunku

 
Studia w Rzeszowie. Praca po studiach w WSIiZ. Biuro Karier.Coraz większa dbałość o prowadzenie zdrowego trybu życia, troska o wygląd oraz wzrastająca długość życia powodują, że przedstawiciele zawodów okołomedycznych nie będą mieli problemów z zatrudnieniem. Także w związku ze starzeniem się społeczeństwa coraz bardziej potrzebne będą kierunki związane z opieką społeczną i ochroną zdrowia.
 
Rehabilitanci, pielęgniarze czy fizjoterapeuci nie powinni w najbliższych latach mieć problemów ze znalezieniem pracy i to zarówno w krajach Unii Europejskiej (np. w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii) jak i w Polsce.
 
Zawód fizjoterapeuty jest uważany za jeden z zawodów przyszłości, na który zapotrzebowanie ma pewno nie osłabnie.
 
Już teraz portale rekrutacyjne notują zwiększoną liczbę ofert pracy na stanowiska fizjoterapeuty niż jeszcze kilka lat temu.
 
 Ewa Podgórska, Kierownik Biura Karier WSIiZ
© 2011 - 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.