Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Filologia angielska

Wydział Administracji i Nauk Społecznych
REKRUTACJA ON-LINE

 

ODRĘBNA ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA (realizowana od 1. semestru, studia stacjonarne)

 

Nabór na studia STACJONARNE


Tłumaczeniowa z językiem chińskim

PARTNER SPECJALIZACJI

Filologia angielska. Studia w WSIiZ w Rzeszowie

Jeden z nielicznych chińskich uniwersytetów posiadających profesjonalną szkołę nauki języka chińskiego dla obcokrajowców.

 

Jako student tej specjalizacji będziesz zgłębiać wiedzę z zakresu przedmiotów tradycyjnie wchodzących w skład programu nauczania filologii angielskiej oraz języka chińskiego (zajęcia z języka chińskiego realizowane będą przez lektorów chińskich z Anshan Normal University).

Otrzymasz dodatkowo niepowtarzalną szansę wyjazdu na semestr lub rok do uczelni partnerskiej na intensywny kurs języka chińskiego(6 godzin dziennie przez 6 dni w tygodniu), po czym otrzymasz dyplom ukończenia kursu i będziesz mógł uzyskać certyfikat językowy (studenci pokrywają jedynie koszty dojazdu; zakwaterowanie i wyżywienie opłaca uczelnia).

 


 

W programie studiów m.in.:

 • domeny tłumacza,

 • ekwiwalencja w tłumaczeniu,

 • tłumaczenie tekstów użytkowych formalnych,

 • tłumaczenie tekstów ogólnoużytkowych,

 • przekład ustny.

 


 

A co po studiach?

Po ukończeniu tej specjalizacji będziesz przygotowany do podjęcia pracy w charakterze tłumacza języka chińskiego i angielskiego w firmach realizujących wystawy, targi, konferencje i szkolenia międzynarodowe oraz w wydawnictwach publikujących literaturę anglojęzyczną lub chińską.

 


 

Komunikacja międzykulturowa w biznesie

Specjalizacja ta pozwoli Ci poznać teorię, strategie i specjalistyczne słownictwo z zakresu komunikacji międzykulturowej i komunikacji w biznesie. Intensywna nauka języków, zintegrowana z blokiem zajęć dotyczących komunikacji międzykulturowej oraz komunikacji i zarządzania w biznesie, pozwoli Ci na zdobycie doskonałej orientacji w obszarach dotyczących zarówno stosunków międzynarodowych, jak i europeistyki.
 
Nauczysz się, jak skutecznie zastosować zdobytą wiedzę w codziennym funkcjonowaniu firmy oraz w wyspecjalizowanych działach (PR, reklama).
 

 

W programie studiów m.in.:

 • Biznes międzynarodowy,

 • Komunikacja w biznesie,

 • Komunikacja polityczna,

 • Język perswazji i reklamy,

 • Język tekstów ekonomicznych i handlowych.

Specjalizacja realizowana od 4 semestru studiów.

 

 

A co po studiach?

Jako absolwent tej specjalizacji będziesz przygotowany do rozpoczęcia pracy jako menedżer, konsultant biznesowy ds. współpracy międzynarodowej, specjalista ds. handlu zagranicznego, specjalista w dziedzinie języka biznesu i członek menedżmentu firm działających na rynkach międzynarodowych. Znajdziesz również zatrudnienie jako specjalista ds. współpracy międzynarodowej w urzędach wojewódzkich, marszałkowskich, powiatowych i gminnych.

Tłumaczeniowa

Wybierając specjalność translatoryczną poznasz kulturę i historię danego obszaru językowego oraz różne teorie i techniki przekładu pisemnego i ustnego. Nabędziesz także umiejętności wykorzystywania specjalistycznego słownictwa z wybranych dziedzin oraz nabędziesz kompetencje komunikacyjne konieczne do pracy w środowisku międzynarodowym.
 
W trakcie zajęć zapoznasz się m.in. z zastosowaniem komputerów w pracy tłumacza i redaktora, współczesnymi uwarunkowaniami zawodu tłumacza oraz podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi współpracy z rynkiem wydawniczym.

 


 

W programie studiów m.in.:

 • Domeny tłumacza,

 • Ekwiwalencja w tłumaczeniu,

 • Tłumaczenie tekstów użytkowych formalnych,

 • Tłumaczenie tekstów ogólnoużytkowych,

 • Przekład ustny.

Specjalizacja realizowana od 4 semestru studiów.

 


 

A co po studiach?

Jako absolwent tej specjalizacji będziesz przygotowany do wykonywania zawodu tłumacza, organizatora i propagatora kultury danego obszaru językowego, redaktora i publicysty. Znajdziesz również zatrudnienie w branży konsultingowej, Human Resources oraz wydawnictwach obcojęzycznych.

Nauczycielska - nowoczesne metody i multimedia w nauczaniu języka angielskiego

Studia na tej specjalizacji zapewnią Ci podstawową wiedzę ogólnopedagogiczną, socjologiczną i psychologiczną jako niezbędną podstawę do dalszego rozwoju zawodowego. Nabędziesz też praktyczne umiejętności wzbogacania oraz doskonalenia swojej wiedzy i kompetencji w zakresie dydaktyki oraz tworzenia własnego warsztatu metodycznego.
 
Zdobytą wiedzę i umiejętności sprawdzisz odbywając praktyki zawodowe w autentycznym środowisku szkolnym.
 

W programie studiów m.in.:

 • Pedagogika,

 • Psychologia pedagogiczna,

 • Emisja głosu,

 • Metodyka nauczania języka angielskiego,

 • Komputerowe wspomaganie nauczania języka.

Specjalizacja realizowana od 4 semestru studiów.

 

 

A co po studiach?

Jako absolwent tej specjalizacji będziesz przygotowany do rozpoczęcia pracy jako nauczyciel języka angielskiego w szkołach podstawowych i przedszkolach, korepetytor oraz lektor języka angielskiego na różnego rodzaju kursach. Znajdziesz również zatrudnienie na stanowiskach wymagających biegłej znajomości języków obcych.
 
 

 

Kursy języka angielskiego dla kandydatów i studentów

Jeżeli zastanawiasz się, czy Twoja znajomość języka angielskiego jest na wystarczającym poziomie i czy w pełni będziesz mógł uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w języku angielskim, to uczelnia przygotowała dla Ciebie roczne i wakacyjne uzupełniające kursy języka angielskiego.

Sprawdź szczegóły >>>

 
© 2011 - 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.