Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Filologia angielska

Wydział Administracji i Nauk Społecznych
REKRUTACJA ON-LINE

 

Po ukończeniu Filologii angielskiej, niezależnie od wybranej specjalizacji, zwiększysz swoje szanse na zatrudnienie w międzynarodowym zespole. Twoją „kartą przetargową” na rozmowie kwalifikacyjnej będzie umiejętność biegłego posługiwania się językiem obcym.

 
Już na studiach nawiążesz międzynarodowe kontakty, które pozytywnie wpłyną na kształtowanie Twojej ścieżki kariery zawodowej. Znacznie podniesiesz poziom znajomości dwóch języków bez dodatkowych opłat za uczestnictwo w kursach językowych. To wszystko osiągniesz, kształcąc się przez trzy lata pod okiem wykwalifikowanej, międzynarodowej kardy dydaktycznej.

 


 

Zdaniem ekspertów możesz zostać:

  • Lektorem

  • Nauczycielem

  • Pracownikiem firmy lub instytucji działającej na rynku europejskim lub międzynarodowym

 

Możesz znaleźć pracę w:

  • Szkole języków obcych

  • Biurze tłumaczeń

  • Biznesie

  • Korporacji międzynarodowej

  • Edukacji 

  • Administracji publicznej

    

Zgodnie z najnowszymi danymi ABSL (Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych) sektor nowoczesnych usług dla biznesu zatrudnia w Polsce ponad 150 tys. specjalistów. Do 2020 roku prognozowana liczba miejsc pracy wzrośnie o kolejne 100 tys.

Poszukiwani są głównie absolwenci ze znajomością języków obcych (z językiem angielskim, niemieckim, francuskim oraz językami skandynawskimi, przynajmniej na poziomie B2) oraz specjaliści, którzy będą prowadzić zaawansowane międzynarodowe procesy z zakresu finansów, księgowości, obsługi klienta, IT czy HR.

Miasto Rzeszów w 2015 roku otrzymało nagrodę główną w kategorii Wschodząca Gwiazda Outsourcingu w Polsce 2015". Konsekwentnie wdraża strategię promocji gospodarczej, dedykowaną firmom z sektora BPO (business proces outsourcing - centra usług biznesowych) oraz SSC (shared services centers - centra usług wspólnych), czego efektem jest np. utworzenie Centrum Usług Wspólnych dla Europy Środkowej przez firmę Deloitte.

Sektor nowoczesnych usług dla biznesu intensywnie rozwija się w Polsce, co w najbliższych latach będzie mieć również duży wpływ na rozwój naszego regionu. 


 

Perspektywy dla absolwentów kierunku

 
Studia w Rzeszowie. Praca po studiach w WSIiZ. Biuro Karier.Międzynarodowe korporacje oraz mniejsze regionalne firmy, inwestujące na rynkach zagranicznych poszukują osób z biegłą znajomością języków obcych. Język angielski w chwili obecnej jest podstawowym językiem komunikacji międzynarodowej, dlatego połączenie studiów filologicznych np. z wiedzą ekonomiczną gwarantuje sukces zawodowy.
 
Z kolei znajomość mniej powszechnych języków, np. chińskiego, jest odpowiedzią na zapotrzebowania rynku pracy, rośnie bowiem liczba ofert zatrudnienia dla osób odpowiedzialnych za kontakty biznesowe z rynkiem chińskim.
 
Rozwijająca się Europa importuje towary z rynku dalekowschodniego stąd konieczność znajomości tego języka. Wyniki badań potwierdzają, że osoby znające język chiński, osiągają najwyższe wynagrodzenie wśród pracowników znających języki obce.
 
Ewa Podgórska, Kierownik Biura Karier WSIiZ 
© 2011 - 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.