Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Wydział Administracji i Nauk Społecznych
REKRUTACJA ON-LINE

NIE PROWADZIMY NABORU NA TEN KIERUNEK
STUDIÓW I STOPNIA

 

To kierunek wymarzony dla tych z Was, którzy interesują się mediami, komunikacją społeczną, multimediami, reklamą i public relations, grafiką komputerową, a także problematyką prasy samorządowej i lokalnej.

 

PARTNERZY KIERUNKU
 
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania WSIiZ
 
Dzięki podpisanym porozumieniom, jako student dziennikarstwa będziesz mógł odbyć praktyki zawodowe w mediach regionalnych oraz ogólnopolskich, m.in. w Polskiej Agencji Prasowej oraz Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich.
 
Program studiów nastawiony jest na doskonalenie umiejętności praktycznych, dlatego oprócz wykładów i ćwiczeń wiele miejsca zajmują warsztaty prowadzone przez doświadczonych praktyków: dziennikarzy i redaktorów mediów ogólnopolskich i regionalnych oraz autorytety w dziedzinie mediów.
 
 
 
Dzięki nim przyswoisz wiedzę z różnych dziedzin oraz opanujesz nowoczesne narzędzia komunikacji. Infrastruktura informatyczna WSIiZ zapewni Ci doskonałe przygotowanie do pracy z wykorzystaniem grafiki i multimediów, a także pracy w mediach internetowych. Treści programowe warsztatów zostały opracowane tak, aby się nawzajem uzupełniać.

 


 

Jako student możesz korzystać m.in. z Laboratorium Grafiki Komputerowej i Sztuki Cyfrowej, Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości i Przetwarzania Obrazu, Laboratorium Fotograficznego, Laboratorium Przetwarzania Dźwięku i Akustyki.

Będziesz miał możliwość zapoznania się z działaniem wirtualnej jaskini, motion capture czy maszyny do przeprowadzania badań z zakresy eye-trackingu.

W 2013 roku otrzymaliśmy nagrodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego za najlepszy program kształcenia o profilu praktycznym, zajmując drugie miejsce pośród 13 nagrodzonych uczelni z Polski.

 


 

W programie studiów m.in.:

 • współczesne media na świecie,

 • warsztat radiowy,

 • warsztat telewizyjny,

 • historia mediów w Polsce i na świecie.

 

 Na kierunku realizowany jest bogaty system nauczania języków obcych. Sprawdź szczegóły >>>

 


 
 
To, co powoduje, że studia na dziennikarstwie zyskują dodatkową wartość, to ogromny nacisk na aspekty praktyczne kształcenia. Duża część zajęć prowadzona jest przez praktyków (pracowników radia, telewizji i gazet). Teoria oczywiście jest ważna, ale wskazówki wynikające z wieloletniego doświadczenia praktycznego wykładowców – bezcenne.
 
dr Maciej Ulita, prodziekan ds. kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

 


 

Możesz również nabrać doświadczenia udzielając się w mediach studenckich.


 


 

 • Poznaj kierunek!
 • Zobacz FILM O KIERUNKU
 • Zobacz WARSZTAT TELEWIZYJNY
 • Wejdź na ĆWICZENIA
 • Posłuchaj WYKŁADOWCY

 


 

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w WSIiZ – praktyczny profil studiów

Studenci w trakcie studiów realizują szereg przedmiotów o profilu praktycznym i pod okiem praktyków. 

 

Korzyści dla studentów:

 • na zajęciach z gatunków dziennikarskich poznasz gatunki stosowane we wszystkich rodzajach mediów – tradycyjnych i „nowych”;

 • na zajęciach z retoryki i erystyki oraz stylistyki i kultury języka poznasz zasady konstruowania wypowiedzi, chwyty i techniki umożliwiające sprawne przekazywanie pożądanych treści;

 • na zajęciach z prawa prasowego i autorskiego poznasz regulacje prawne umożliwiające bezpieczne i efektywne sposoby poruszania się w rzeczywistości medialnej, omawiane casusy umożliwią Ci unikanie w przyszłości pułapek i rzetelne wykonywanie powierzonych Ci zadań;

 • na zajęciach z etyki dziennikarskiej dowiesz się jak nie krzywdzić innych mówiąc prawdę;

 • na zajęciach z dziennikarstwa on-line poznasz specyfikę nowych mediów, co pozwoli Ci sprawnie funkcjonować na arenie mediów społecznościowych; poznasz zasady efektywnej, dynamicznej komunikacji prowadzącej do osiągania założonych celów;

 • na zajęciach warsztatowych: telewizyjnych i radiowych poznasz w praktyce (w profesjonalnie wyposażonych studiach) specyfikę pracy z kamerą, mikrofonem oraz innymi atrybutami dziennikarza radiowego i telewizyjnego; będziesz miał możliwość praktycznej weryfikacji posiadanej wiedzy i kreatywności;

 • w ramach warsztatu PR poznasz techniki i narzędzia służące budowaniu długofalowych, pozytywnych relacji z otoczeniem społeczno-gospodarczym;

 • na zajęciach z marketingu politycznego poznasz techniki kreowania wizerunku partii i polityków, które przyczyniają się do ich wyborczego sukcesu;

 • na specjalności fotografia prasowa i reklamowa poznasz świat montażu, animacji i efektów specjalnych; zgłębisz rzeczywistość multimedialną co przyczyni się do podniesienia efektywności Twoich działań w tym obszarze. 

Dodatkowo, swoje umiejętności i kompetencje studenci doskonalą w ramach praktyk zawodowych w instytucjach i organizacjach zajmujących się różnymi obszarami związanymi z mediami, multimediami, PR i reklamą, m.in. telewizji, radiu, redakcjach gazet, agencjach reklamowych i PR.

 

Ważne! Zajęcia prowadzą praktycy z wieloletnim stażem: obecni lub byli dziennikarze, praktycy z obszaru nowych mediów, rzecznicy prasowi, pracownicy agencji reklamowych i/lub PR. 

 


 

Studia pierwszego stopnia trwają 6 semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata.

 
Jako absolwent studiów I stopnia możesz kontynuować naukę na studiach II stopnia w WSIiZ m.in. na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna lub na uczelni partnerskiej – w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie na kierunku Biznes Międzynarodowy, specjalność: międzykulturowa komunikacja w biznesie.

 


 
Odwiedź serwis Katedry Dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Rozpocznij swoja przygodę z dziennikarstwem już dziś!

www.dziennikarstwo.wsiz.pl >>> 

© 2011 - 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.