Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Indywidualne podejście do studenta

We WSIiZ wierzymy w Twoje talenty i umiejętności, nawet jeśli średnia ocen w szkole średniej ich nie odzwierciedla. Dlatego już po pierwszym semestrze nauki zindywidualizujemy Twój proces kształcenia. 

 
 
 

Za pośrednictwem aktywnych metod nauczania ukształtujemy Twoje umiejętności praktyczne. Uczelnia na szeroką skalę stosuje m.in. gry decyzyjne, case study, czy symulacje. Będziesz realizować projekty praktyczne i weźmiesz udział w inscenizacjach negocjacji bazujących na realnych problemach. Każde zajęcia warsztatowe kończą się dyskusją podsumowującą, w której będziesz wymieniać się doświadczeniami i wnioskami z treningu. To nauczy Cię sztuki argumentowania, przekonywania do własnych racji i obrony przed manipulacją w biznesie. Aktywne metody dydaktyczne są doskonałym narzędziem do kształtowania tzw. miękkich kompetencji (współpracy w grupie, asertywności, efektywnej komunikacji interpersonalnej), czyli umiejętności i postaw, których oczekują od pracownika współcześni pracodawcy.

Jeśli jesteś zdolny, zostaniesz zaproszony do programu „Studia Ambitnego Studenta”, który funkcjonuje zarówno na studiach I, jak i II stopnia. Dzięki niemu skorzystasz z profesjonalnych warsztatów biznesowych, dodatkowych zajęć, zagranicznych wyjazdów studenckich oraz opieki tutora - czyli pracownika dydaktycznego, odpowiedzialnego za Twój rozwój i sukces zawodowy. Do Twojej dyspozycji jest też system „Terminowy Student”. To oferta premiowa dla tych, którzy zdadzą egzaminy i zaliczenia w pierwszym terminie. Uczelnia przygotowała dla nich m.in. bezpłatne konsultacje ze specjalistami Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości WSIiZ dotyczące rozwinięcia koncepcji biznesowej (założenia własnej firmy), dostęp do rozszerzonego pakietu "Wykładów dla osób chętnych" oraz bezpłatny wstęp do uczelnianego SPA. Na studiach II stopnia oferujemy Ci bezpłatny pogram MASTER. Dzięki podpisanej umowie, pomiędzy Tobą a Uczelnią, masz pewność, że pomożemy Ci w kształtowaniu swojej ścieżki kariery. Zostaniesz otoczony mentoringiem doradców zawodowych. Opracujemy dla Ciebie indywidualny plan rozwoju uwzględniający Twoje możliwości i predyspozycje. Na Uczelni powołany jest również Pełnomocnik ds. Studentów Uzdolnionych – jest to unikatowe w skali kraju rozwiązanie wspierające studentów w odkrywaniu i pielęgnowaniu ich talentów.  

Jeśli będziesz potrzebować wsparcia – np. masz zaległości po szkole ponadgimnazjalnej lub nie radzisz sobie z nauką, uczelnia zapewni bezpłatne dodatkowe godziny zajęć prowadzone przez wykładowców oraz konsultacje prowadzone przez studentów z wyższych semestrów studiów. Otrzymasz również dostęp do dodatkowych materiałów dydaktycznych pozwalających na lepsze opanowanie materiału (w tym multimedialne kursy e-learnigowe, oraz skrypty). To wszystko w ramach czesnego, bez żadnych dodatkowych opłat. Możemy pomóc każdemu studentowi w nadrobieniu zaległości. Jest jeden warunek: Twoje chęci!

Wszyscy studenci WSIiZ mogą na co dzień obcować z praktykami biznesu. Spotkania takie odbywają się m.in. w ramach Loży Biznesu, czyli warsztatów prowadzonych przez partnerów strategicznych kierunków studiów. Dodatkowo, wszyscy studenci niezależnie od roku studiów, trybu czy kierunku, mogą uczestniczyć w warsztatach biznesowych

Długa lista sukcesów naukowych, artystycznych, sportowych czy – wreszcie zawodowych - studentów i absolwentów WSIiZ, to przekonywujący dowód na to, iż Uczelnia potrafi zadbać o wszechstronny rozwój tych, którzy nam zaufali.

 

© 2011 - 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.